Bitcoin

Bitcoin Yüzde 10 Artışla 11.000 Doların Üzerinde

Bitcoin 11.000 doları geçti.

Bitcoin fiyatındaki düşüşler sebebiyle dün 9720 dolar seviyelere kadar bir gerileme yaşanmıştı. Özellikle 13.000 dolar seviyelerinden piyasaya giren ve yeni yatırımcı olan kişiler bu düşüşlerden sonra panik yaşamış ve Bitcoin’e olan güvenlerini kaybederek ellerindeki BTC’leri satmışlardı.

10.000 dolar altına gerilemesi ile genel bir panik ortamı yaşatan BTC’deki bu düşüşlerin silkeleme olduğunu ve fiyatın toparlanacağını daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Bugün fiyat yüzde 10’luk artışla tekrar 11.000 dolar seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. Öte yandan gün içerisine 11.500 dolar seviyelerine kadar bir artış yaşandı.

Ancak bu dalgalanmaların bir süre daha devam edeceğini bilmek gerekiyor. Bu iniş çıkışlardaki en önemli destek seviyesi 8950 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bu desteğin altına inilmesi durumunda BTC fiyatı daha da düşebilir.

Genel itibarı ile bakıldığı zaman 318 milyar dolar ile piyasa hacmi tekrar kendini toparlamaya başlamış durumda. Ayrıca BTC hakimiyeti tekrar yüzde 62 seviyelerine ulaşmış durumda.

Her ne kadar Bitcoin kadar hareket edemeseler de altcoinler de bugün artış yaşadı. Başlıca altcoinlere bakmak gerekirse:

Ethereum yüzde 4 artışla 293 dolar,

XRP yüzde 1.76 artışla 0,39 dolar,

Litecoin yüzde 3,78 artışla 120 dolar

seviyelerinde işlem görüyor.

Tüm piyasayı bu adresten takip edebilirsiniz: bitcoinsistemi.com/kripto-para-anlik-fiyat/
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu