BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin Zararını Kapatmak İçin Altın Çaldı!

Bitcoin'deki zararını kapatmak için kuyumcu soydu.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinde yaşanan sert ve keskin düşüşler pek çok yatırımcının zarar etmesine neden oldu.

Düşüşlerin devam ettiğini gören bazı yatırımcılar zararına satışlar yapıp piyasadan ayrılırken bazıları hodl moduna geçiyor, bazıları da zararlarını başka türlü kapatmaya çalışıyor.

Yaşanan bu olayda olduğu gibi bir Bitcoin yatırımcısı zararlarını kapatmak için başka yollara başvurarak, bir kuyumcu dükkanını soymayı tercih etti.

PBS World’ün haberine göre, 34 yaşındaki Montri adındaki Tayland vatandaşı, Bitcoin’e yaptığı yatırımlardan kaynaklanan büyük miktardaki zararını telafi etmek için kuyumcu dükkanını soyduğunu belirtti.

Montri adındaki şüpheli BTC zararlarını kapatmak için, 31,6 ons ağırlığında ve yaklaşık 1,8 milyon baht (50.000 doların üzerinde) değerinde altın kolyeler çaldı.

Olaydan yaklaşık 11 saat sonra Bangkok’ta yakalanan şüpheli, polis sorgusunda hırsızlık olayını kabul etti.

Montri, motosikletini dükkanın önüne nasıl park ettiğini, tabancayla nasıl içeri girdiğini ve altınla nasıl kaçtığını, evine dönmeden önce sakladığı bisikletinin yerini anlattı.

Montri ayrıca polise, son zamanlarda Bitcoin’e yaptığı yatırımlardan dolayı büyük zarar ettiğini ve bu zararlardan dolayı da aşırı stresli olduğunu ve paraya çok ihtiyacı olduğunu söyledi.

Hafta sonu yaşanan düşüşte Bitcoin 17.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu düşüşle birlikte BTC, 2020’den bu yana en düşük noktasına gerilemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu