AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de 20.000$ Kırılacak Mı? CryptoQuant’tan Düşüş Sinyali Geldi!

Bitcoin'de düşüş devam edecek mi?

Bitcoin‘in 20.000$ seviyesinde yeterli alıcı bularak bu seviyeden uzaklaşamaması yatırımcıların tedirginliğini artırıyor.

Dün FED’in faiz kararının ardından 22800$’a kadar yükselen Bitcoin bugün yeniden 20.000$ sınırına yaklaştı.

20.000$’ın kırılması durumunda büyük bir kapitülasyon yani markete teslimiyet görebiliriz, zira pek çok yatırımcı bu desteğin kırılıp kırılmayacağını takip ediyor.

Borsalara Bitcoin Girişi Devam Ediyor

Yatırımcılar 20.000$ kırılacak mı kırılmayacak mı? sorusunun cevabını ararken CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’dan üzücü bir veri geldi.

Bitcoin’in dipte olmasına rağmen borsalara BTC girişlerinin devam ettiğinin altını çizen ünlü analist bunun iki nedeni olabileceğini ancak her iki ihtimalinde kısa vadede düşüşü işaret ettiğini söyledi.

“Coinbase’den Bitfinex’e 15.000 Bitcoin girişi oldu. Bu aşağıdakilerden birisini işaret ediyor:

1- Kripto hedge fonları long pozisyonları için teminatları dolduruyor.

2- Market yapıcılar müşterilerinin satış emirlerini yerine getirmek için likidite dolduruyor.

Her iki ihtimalde de bu girişler kısa vadede düşüş sinyali veriyor.”

Her ne kadar bu veriler kısa vadede bir satış baskısı oluşacağını gösterse de, teknik olarak baktığımızda Bitcoin aşırı satım bölgesinde bulunuyor.  Market aşırı satım bölgesindeyken bu satış baskısını yenebilecek mi takip ediyor olacağız.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu