Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de 4 Yıldır Görülmeyen Teknik Gösterge Görüldü

Bitcoin’de 4 Yıldır Görülmeyen Teknik Gösterge Görüldü

Takip et

Sene başındaki fiyatına göre çok yüksek seviyede olan Bitcoin, son günlerde 7700 ila 8000 dolar arasında sıkışıp kalmıştı. An itibarı ile 8100 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’de 4 yıldır görülmeyen bir teknik analiz verisi ortaya çıktı.

Teknik analist olan Eric Thies, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 1 aylık hareketli ortalama yakınsama ıraksama göstergesinin (MACD) 4 senedir ilk defa güçlü bir ivmeyi işaret ettiğini ifade etti. En son 2015’de Bitcoin fiyatı 400 dolar iken görülen bu teknik veri, bu yaşandıktan sonra 3 yıl içerisinde 400 dolardan 20,000 dolara fırlamıştı.

4 yıl sonra tekrar gerçekleşen bu durum Eric Thies’e göre boğalar için ciddi bir alım sinyali olabilir. Ancak analistler tek bir teknik analiz verisi ile hareket edilmemesi gerektiğinin de altını çiziyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları