BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin’de Düşüşün Düzeltmesini Bekleyen Analist Takip Edeceği Seviyeyi Açıkladı!

Fundstrat'tan Mark Newton Bitcoin fiyatını yorumladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta sonu yaşadığı sert düşüşle 17.000-18.000 dolar bandına kadar geriledi.

Haftaya yükselişle başlayan BTC yukarı yönlü fiyat hareketlerini devam ettiremedi. Bitcoin, halihazırda 20.000 dolar bandındaki yatay hareketlerine devam ediyor.

Bloomberg’e konuşan Fundstrat Global Advisors’ın teknik strateji başkanı Mark Newton, Bitcoin’in yükselmesi için yapması gereken hareketi ve aşması gereken direnç seviyesini açıkladı.

“Bitcoin bir dibe ulaştı ancak muhtemelen beklenen büyük dibe değil.

Haziran ayının sonuna doğru bu düşüşün bir düzeltmesini görebiliriz.

BTC’nin yükselmeye devam edebilmesi ve yaşadığı kayıpları geri kazanabilmesi için fiyatın 23.000-24.800 doların üzerine çıkması gerektiğine inanıyorum.”

Ayrıca Informa Global Markets Salı günü yayınladığı notta, risk duyarlılığının istikrar kazanması ve spekülatif yatırımcıların bir sonraki işlem sinyallerini beklemesi nedeniyle 20.000 doların altındaki dip seviyelerde oynaklık olacağını ifade etti.

Informa ayrıca Bitcoin’in fiyatını yönlendiren daha başka faktörlerin de olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Makroekonomik koşulların iyileşmesi gerekiyor ve FED’in para politikasına yönelik agresif yaklaşımının kripto para piyasaları dibe vurmadan önce gevşetmesi gerekecek.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu