Bitcoin

Bitcoin’de Halving olayı fiyatı uçuracak: Hedef 100.000 Dolar

Bitcoin Talk Radio Kurucusu olan Jim Blasko, Bitcoin’de gerçekleşecek olan ‘halving‘ olayının fiyatı ciddi anlamda yukarıya çekeceğini iddia etti. Hatta öyleki fiyatın 100.000 dolar seviyesine kadar çıkacağını sözlerine ekledi.

Finans haberleri şirketi olan TheStreet, kripto para piyasaları hakkında fiyat tahmininde bulunması için bir kaç kişiden görüş aldı. Bu isimler arasında olan Jim Blasko ve diğer isimler Bitcoin ağında bir kaç yıl sonra olması beklenen ‘halving’ olayına dikkat çekti.

‘Halving’ Bitcoin ağındaki blok ödüllerinin yarı oranında azalması anlamına gelmektedir. Şu anda 12.5 BTC olan Bitcoin madencilik ödülü, halving olayından sonra 6.25 BTC’ye düşecek. Yani madenciler aynı işlem gücü ile daha az Bitcoin üretecekler.

Daha önce bu olay yaşandığında fiyatın madenciler için dengelenmesi için Bitcoin fiyatı ciddi oranlarda artış göstermişti. Örneğin 2012’de gerçekleşen halving olayında Bitcoin blok ödülü 50 BTC’den 25 BTC’ye düşmüş ve bunun sonucunda fiyatta neredeyse 40 kat artış gözlenerek 30 dolarlık fiyat seviyesi 1200 dolarları bulmuştu. Bütün bu olaylara dikkat çeken Jim Blasko ve diğer birkaç isim, olması öngörülen 2021 yılının başlarındaki halving olayı ile Bitcoin fiyatının 100.000 dolar üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu