Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Sert Düşüş! 8000 Dolara Kadar Geriledi

Bitcoin’de Sert Düşüş! 8000 Dolara Kadar Geriledi

Takip et

Son haftalarda ciddi yükselişler yaşayan ve 2019 senesini genel itibarı ile iyi geçiren kripto para piyasası yatırımcıların güvenini tekrar kazanmayı başarmıştı. Bitcoin de birkaç gündür 8500 ila 8900 dolar arasında bir işlem görülürken, bugün bir anda 8000 dolarlara kadar bir düşüş gözlendi.

30 Mayıs’ta dünyanın en büyük borsalarında anlık olarak 9000 doları gören Bitcoin dakikalar içerisinde 8600 dolara kadar düşmüştü. Bu ani yükseliş ve düşüşün ardından tedirgin olan kripto para yatırımcıları endişeli olacak ki 00.10 saatlerinde Bitcoin fiyatı 8040 dolar seviyelerine kadar geriledi.

An itibarı ile 8200 dolar seviyelerine kendini toparlayan Bitcoin’de böyle bir geri çekilme bekleniyordu. Zira kısa süre içerisinde önündeki 8000 ve 8400 seviyelerini hızla aşan ve 8700 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, hızlı bir yükseliş yaşadığı için analistler tarafından 8000 dolara kadar bir çekilme yaşayacağı öngörülüyordu.

Analistlerin Dedikleri Oluyor

24 saatlik orana bakıldığında yüzde 5 oranında gerileyen Bitcoin için analistlerin genel görüşü; “10.000 dolar seviyesi görülecek fakat bu seviye görülmeden önce ufak bir geri çekilme görebiliriz.” şeklinde olmuştu. An itibarı ile analistlerin öngördüğü geri çekilme gerçekleşiyor olabilir. Ancak 8000 dolar desteğinin altına düşülmesi durumunda 7000 dolarlara kadar hızlı bir düşüş gerçekleşebilir.

Bu süreçte fiyatı iyi gözlemlemek ve yatırım yaparken dikkatli olmak gerekiyor.

Bu düşüşe cevapsız kalmayan altcoinler de yüzde 5 ila 10 oranında bir düşüş yaşadı. Kripto para genel piyasa hacmi ise 259 milyar dolar seviyesine geriledi.

Kripto para anlık piyasa verilerini sitemizden takip edebilirsiniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları