BorsaHaberler

Bitfinex Borsası Ünlü Blockchain Analiz Şirketi Chainalysis İle Ortaklaşa Bir Oluşuma İmza Attı

Önerilen uygulama sayesinde kripto para yatırımcılarının güvenliği arttırılmış olacak.

Bitfinex borsası ünlü Blockchain analiz şirketi Chainalysis ile ortaklaşa bir oluşuma imza attı. Dijital para yatırımcılarının güvenliğini artırmaya yönelik bu yeni oluşumla Bitfinex’te gerçekleşen kripto para işlemleri reel zamanlı takip edilebilecek.

En Küçük Bir Sıra Dışı Gelişmeye Doğrudan Müdahale Edilebilecek

Chainalysis Bitfinex’te gerçekleşecek herhangi bir sıra dışı durumda doğrudan kripto para borsası görevlilerine ikazda bulunabilecek.

İşlemini Tanı (KYT) uygulaması sayesinde Bitfinex borsasının dijital para hacmi kolaylıkla denetim altına alınabilecek. Riskli işlemler kolaylıkla ve ivedilikle müdahale edilebilir hale gelecek ve söz konusu olası sıkıntıların önüne geçilmiş olacak.

Bitfinex’in Aradığı Kan Tam da Buydu

Chainalysis ile yapılacak ortak girişimin tam da Bitfinex’in aradığı kan olduğunu söyleyen Bitfinex CCO’su Peter Warrack, söz konusu girişim sayesinde yatırımcıları zor durumlara sokabilecek kötü niyetli kişilerin de denetim altına alınmasının kolaylaşacağını ifade etti.

Chainalysis Şu An Kripto Paraları İzleyebiliyor?

Chainalysis’in şimdilik Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Maker Ether (ETH), Tether (USDT) ve Dai gibi dijital değerlerin de içinde bulunduğu 41 kripto para birimini izleyebildiği biliniyor.

Çözüm Önerisi Yeni Değil!

Bitfinex’in çözüm önerisi sektör için yeni bir gelişme değil aslında. Nitekim aynı girişim bir süre önce Binance ve Bittrex tarafından da kullanılmaya başlanmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu