Haberler

Bitmain’in Eski Çip Tasarımcısı Yang Zuoxing Hakkındaki Yolsuzluk İddiaları Doğru mu?

Yolsuzluk iddialarıyla göz altına alınan Zuoxing, suçlu bulunursa üç ila yedi yıla kadar hapis cezası alabilir.

Madencilik donanım devi Bitmain’in eski çip tasarımcısı Yang Zuoxing’in hakkındaki yolsuzluk iddiaları nedeniyle göz altına alındığı öğrenildi.

İddia edilen yolsuzluğun 15 bin dolar civarında olduğu söylense de ortada kesin bir kanıt yok. Bazılarına göre Yang Zuoxing’in tutuklanmasında Bitmain’in parmağı var. Zira Bitmain Kasım 2019’da da Zuoxing’i Bitmain’deki ticari haklar sebebiyle şikayet etmiş ve Zuoxing hakkında tutuklama kararı çıkmış fakat sonrasında MicroBT, Zuoxing hakkındaki iddiaları çürütmüş ve tutuklama kararı iptal olmuştu.

Çin haber kaynaklarına göre, şu an Bitmain’in rakip firması konumundaki MicroBT’nin CEO’su olan Yang, suçlu bulunması halinde üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezası alabilir.

2016 yılına kadar Bitmain’de işlemci tasarım direktörü olarak görev alan ve Antminer S7 ve S9 gibi ürünlerin geliştirilmesine katkıda bulunan Yang, şirkette hisse sahibi olma talebinin reddedilmesi sonucu Haziran 2019’da Bitmain’deki görevinden ayrılmıştı.

MicroBT’in kısa sürede sektör devi haline gelmesinin MicroBT ve Bitmain arasındaki rekabeti bir üst noktaya taşıması Zuoxing’in tutuklanmasında Bitmain’in parmağı olabileceği ihtimallerini güçlendiriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu