BlockchainHaberler

Blockchain Corona Virüsle Mücadelede Aktif Rol Oynayacak

Blockchain tabanlı platformlar sayesinde virüsün etki alanları göz hapsine alınacak.

Nexo

Virüsle mücadelede her geçen gün yeni bir yola başvuruluyor. En son haber Hollanda merkezli Halk Sağlığı Blockchain Konsorsiyumu’ndan geldi. Yetkililerce yapılan açıklamaya göre risk açısından tehlikeli bölgelerde virüsten etkilenmeyen kişilerin hareketleri Blockchain tabanlı bir sistem sayesinde izlenebilecek. Böylece henüz virüsle teması olmayanların korunması yolunda önemli bir adım atılmış olacak.

Blockchain teknolojisi sayesinde kaydedilecek olan virüs verileri hem hükumetlere hem de çeşitli sağlık organizasyonlarına izlemeye alınan bölgelerin güvenliği hakkında fikir verecek. Böylece insanların güvenli olarak tanımlanan bölgelerde gezmelerine izin verilecek ve virüsün daha fazla yayılmasının da önüne geçilmiş olacak.

Ayrıca ConsenSys ve Hyperchain adlı teknoloji şirketleri de virüsle mücadelede Blockchain tabanlı platformların devreye sokulduğunu duyurdu. Hyperchain’in hayata geçirdiği Blockchain platformunun tıbbi malzeme bağışlarına odaklanacağı ve bağışların şeffaf, takip edilebilir ve güvenilir olmasını sağlayacağı ifade ediliyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı