BlockchainHaberler

Blockchain Teknolojisi Kıbrıs’taki Bir Hastanenin Veri Yönetim Sisteminin Altyapısını Oluşturacak

VeChain ile I-Dante arasındaki ortaklık sayesinde geliştirilen sistemin adı "E-NewHealthLife".

Blockchain teknolojisi her geçen gün hayatımızın daha fazla içinde yer alıyor. Kripto paraların arkasındaki söz konusu teknoloji, kripto para birimlerinin ön yargıyla karşılandığı ülkelerde bile titizle takip edilen ve değişen dünya teknolojisi için hakim olunması gerektiğine inanılan bir sistem.

Blockchain izleme platformu olan VeChain, yaptığı açıklamayla I-Dante ile “E-NewHealthLife” ismini verdikleri bir tıbbi veri platformu oluşturduklarını ifade etti. İlgili platformun Güney Kıbrıs Akdeniz Hastanesi’nde (GKAH) hayata geçirilmesini hedeflediklerini belirten yetkililer, GKAH’nin halihazırda kullanmakta olan tıbbi sisteminin son derece eski olduğundan geliştirdikleri platformu test etmek için biçilmiş kaftan olduğunu belirtiyorlar.

Geliştirilen sistemin ilk olarak hastanenin acil servis bölümünde aktif hale getirileceği ve hastaların kendi cep telefonlarından söz konusu sisteme dahil olarak tıbbi kayıtlarına ulaşabilecekleri ifade ediliyor.

Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) sayesinde hasta mahremiyetinin en üst seviyede korunabileceğini ve Blockchain teknolojisinin sağlık kuruluşlarıyla ilgili teknolojik altyapılarda mükemmel bir kaynak oluşturduğunu ifade eden VeChain, Blockchain teknolojisini ilgili sağlık sistemlerini geliştirmek adına daha önce de kullanmıştı.

Bilindiği gibi Blockchain teknolojisi pandemi kaynaklı krizde oldukça etkin rol oynamış, özellikle maske tedarikleri ve karantina bölgelerinin yeri ve kapsamı hakkında ayrıntılı veriler sunma noktasında ülkelerin sıkça başvurduğu bir yöntem haline gelmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu