coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBloomberg Analisti, Bitcoin Spot ETF ile İlgili Son Dedikoduları ve Bu Hafta...

Bloomberg Analisti, Bitcoin Spot ETF ile İlgili Son Dedikoduları ve Bu Hafta Yaşanması Beklenen Gelişmeleri Açıkladı

Bloomberg analisti Eric Balchunas, yaptığı açıklamasında bu hafta Bitcoin Spot ETF söylentileri hakkında son bilgileri verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg’in ETF uzmanı Eric Balchunas, Bitcoin Spot ETF’de önümüzdeki hafta yaşanacak gelişmelere ilişkin tahminlerini açıkladı.

Balchunas, bu hafta SEC’in ikinci tur yorumlarını ele alması beklenen güncellenmiş S-1 başvurularını bekliyor. Bitcoinsistemi.com olarak bildirdiğimiz üzere, dakikalar önce BlackRock güncellenmiş S-1 başvurusunu SEC’e gönderdi.

SEC S-1 Formu, ABD merkezli halka açık şirketler için SEC tarafından istenen yeni menkul kıymetler için ilk kayıt formu olarak tanımlanıyor. Kriterleri karşılayan herhangi bir menkul kıymet, hisselerin New York Borsası gibi ulusal bir borsada listelenebilmesi için önce bir S-1 başvurusuna sahip olmalı.

SEC 19b-4 Formu, kendi kendini düzenleyen kuruluşlar (SRO’lar) tarafından SEC’e bir kural değişikliği kaydetmek için kullanılır. Birçok borsa ve mali düzenleyici kurum SRO’dur ve bu nedenle tüzükleri, kuralları ve yönetmelikleri kamu kayıtlarının tutulması için SEC’e sunulmalıdır.

Balchunas, yaptığı açıklamasında bu haftaki yorumların kapsamlı ve muhtemelen nihai olacağının söylentiler arasında bulunduğunu bildirdi. Ancak, SEC başvuru sahiplerinden bunları şimdilik çevrimdışı olarak geri göndermelerini istediği için güncellenmiş 19b-4’ler beklenmiyor. Analiste göre bunların onay tarihinden hemen önce yeniden dosyalanması bekleniyor.

Balchunas, sektördeki dedikoduların SEC’in in-kind başvurulara izin verip vermeyeceği ile ilgili olduğunu belirtti. Söylentiler, analiste göre ilk gruplamada sadece nakit başvurulara izin verileceğini gösteriyor. Birçok başvuru sahibi her iki senaryoya da hazırlıklı. BlackRock SEC’i yenerse, çoğu şirket in-kind yöntemi tercih edecek. Aksi takdirde, ürünlerini piyasaya sürebilmek için nakit yönteme başvuracaklar.

İlgili Haber  Bitcoin'deki Rallinin Ardından, Güney Kore'nin En Büyük Borsası 5 Altcoinde Olağanüstü Hacim Artışları Bildirdi

In-kind yöntemde yetkili katılımcılar yeni ETF birimleri karşılığında ETF ihraççısına Bitcoin temin eder. Bu, yatırımcıların ETF hisselerini nakit eşdeğeri yerine fiziksel Bitcoin karşılığında kullanmalarına olanak tanıyarak gözetimci kurum olmadan kripto paralara doğrudan maruz kalma imkanı sunar.

Nakit yöntemde ise yetkili katılımcılar yeni ETF birimleri karşılığında ETF ihraççısına nakit sağlar. SEC’in spot Bitcoin ETF başvuru sahiplerine başvurularını değiştirmeleri ve in-kind yöntem yerine nakit kullanmaları talimatını verdiği bildiriliyor.

Balchunas’ın yorumlarının ardından Bloomberg kripto analisti James Seyffart, SEC ile potansiyel ihraççılar arasında görüşmelerin halen devam ettiğini doğruladı. Devam eden bu görüşmelerin kanıtı olarak birkaç saat önce gelen Bitwise’ın spot Bitcoin ETF’si için yaptığı ikinci S-1 değişikliğini gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail