AltınBitcoinHaberlerKripto Para

Bloomberg Analisti Bitcoin’de İkinci Yarıdan Umutlu! İşte Nedeni…

Mike McGlone Bitcoin'in yılın ikinci yarısına hakim olacağını düşünüyor.

Bitcoin (BTC) destekçileri BTC’nin sınırlı arzı ve altına benzerliği gibi nedenlerden dolayı enflasyondan korunma aracı olabileceğini savunuyordu.

Ancak ABD’de ve dünya genelinde uygulanan sıkılaştırılmış para politikası nedeniyle Bitcoin’de ve piyasada önemli düşüşler yaşandı.

17.000 dolar seviyesine gerileyen ve bu hareketiyle Kasım 2022 seviyelerine kadar gelen Bitcoin’le ilgili uzmanlar da tahminlerini paylaşmaya devam ediyor.

Bu bağlamda son olarak Bloomberg Intelligence’ın kıdemli analisti Mike McGlone, Bitcoin tahminini paylaştı.

2022’nin ikinci yarısında enflasyonun düşmeye başlayacağını ve pandemi öncesindeki deflasyonist ortamın geleceğini belirten McGlone, bu deflasyonist ortamda en çok primlenecek yatırım varlıklarının Bitcoin, altın ve ABD hazine bonoları olacağını iddia etti.

Tecrübeli analist,  2022 yılının ilk yarısında sert düşen riskli varlıkların enflasyonun düşüşüne katkı sağlayacağını ve pandemi öncesi deflasyonist ortamın Bitcoin gibi riskli varlıkların fiyatında yaşanacak düzelme sonrasında yeniden ortaya çıkacağını düşünüyor.

“2022’nin ilk yarısında sert bir şekilde düşen riskli varlıklar, enflasyonun hızla düşmesine katkı sağlıyor. Bu da yılın ikinci yarısında, pandemi öncesi deflasyonist ortamın yeniden ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.

Bu senaryonun gerçekleşmesi halinde Bitcoin, altın ve ABD hazine bonalarına talebin önemli derecede artmasını bekliyorum.”

“2022’nin İkinci Yarısına Bitcoin Hakim Olacak!”

Kıdemli analist hisse senedi piyasalarının hemen toparlanamayacağını düşünürken yılın ikinci yarısına Bitcoin’in hakim olacağına ve BTC’nin yeniden ön plana çıkabileceğine inanıyor.

BTC hakkında uzun vadeli fiyat tahmininde de bulunan McGlone şunları söyledi:

“Bitcoin sınırlı arzı ve her geçen yıl daha da olgunlaşması nedeniyle BTC’nin 2025 yılına kadar 100 bin dolar seviyelerine yükselmesini bekliyorum.”

Son olarak Bitcoin’in 20.000 dolar bandına çekilmesiyle dip seviyesini bulduğunu belirten McGlone, daha fazla düşüş beklemediğini yineledi.

İlgili Haber
Bloomberg Analisti 20.000$'ı Bitcoin'in Tarihsel Dipleriyle Kıyasladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Çok emin konuşmuş.Daha yarılanmaya uzun süre var.2023 2.çeyreğine kadar ayıdaysak bu hat bizi pek tutar gibi durmuyor.Eski tepemiz ki çin yüzünden düşmüştük yoksa kırdığımız yer.Asıl direnç 13k dolar.Ora asıl destek.Ama haftalık rsı da burası dip diyor.Bişi diyemem.Kademe alımını yaptım istediği yere gitsin sıkıntı değil.


Başa dön tuşu