binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBloomberg ETF Analisti Bitcoin'deki Son Düşüşün Nedenini Açıkladı!

Bloomberg ETF Analisti Bitcoin’deki Son Düşüşün Nedenini Açıkladı!

Bloomberg analisti Eric Balchunas son fiyat düşüşünün ETF'lerdeki kurumsal yatırımcılardan değil HODLer olarak adlandırılan BTC yatırımcılarından kaynaklı olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasındaki çalkantılı dönemin ortasında Bitcoin’deki düşüş yatırımcıları halving öncesi tedirgin etti.

Bitcoin fiyatlarındaki son düşüşün ABD’deki spot Bitcoin ETF‘lerinde yaşanan çıkışlarla yakından bağlantılı olduğu düşünülürken, Bloomberg analisti Eric Blchunas‘tan yeni bir paylaşım geldi.

Bu noktada BTC ETF’lerinde yaşanan çıkışların nispeten küçük olduğunu vurgulayan Balchunas, son çıkışların Bitcoin’de alarma geçmek için bir neden olmadığını belirtti.

ETF heyecanın yaşanan rekorlardan sonra soğumasının gayet normal olduğunu belirten Bloomberg analisti, son fiyat düşüşünün ETF’lerdeki kurumsal yatırımcılardan değil HODLer olarak adlandırılan BTC yatırımcılarından kaynaklı olduğunu söyledi:

“Son zamanlarda “her şey bitti” denilirken, ETF akışına ilişkin farklı bir bakış açısı sunmak istiyorum:

1. ETF kategorisinin böylesine nefes kesen bir tempodan sonra soğuması son derece normal, özellikle de fiyatların son 5 gün içinde %12 oranında düşmesiyle.

2. Yaşanan çıkışlar son derece küçük ve Mikroskobik boyuttadır. Zira son beş gün içinde onlu şirketin net akışı -223 milyon dolar oldu; bu da onlunun lansmandan bu yana net girişinin %1’i ve varlıklarının %0,4’ü anlamına geliyor.

3. Bu net rakam hala GBTC’ye bağlı, çünkü yeni dokuzu son 5 günde +330 $’lık GİRİŞ gördü ve IBIT giriş serisini 67 güne çıkardı ki bu küçük bir mucize.

4. 5 gün içindeki %12’lik fiyat düşüşüne geri dönelim: 1) bu, HODLer olarak adlandırılan BTC yerlilerinde geçerli. Yani son düşüş kurumsal yatırımcılardan kaynaklanmadı. 2) fiyat düşüşüne rağmen BTC BlackRock’un geçen Haziran ayındaki başvurusundan bu yana %144 arttı bu da Invesco QQQ getirisinin 10 katıdır = eğer Bitcoin’deki bu getirilerden dolayı bunalımdaysanız tıbbi yardım almalısınız.”

Bitcoin son saatlerde yaşadığı yükselişle beraber 63.970 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail