coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBinance CoinBNB Fiyatında Neler Oluyor? Analist, "Bu Yükseliş Geçen Aydan Belliydi" Dedi, Sebebini...

BNB Fiyatında Neler Oluyor? Analist, “Bu Yükseliş Geçen Aydan Belliydi” Dedi, Sebebini Açıkladı

BNB fiyatı ilgi çekici bir şekilde haftalık yüzde 10'dan fazla yükseldi ve yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Binance ve şu an hapisteki kurucu ortağı Changpeng Zhao ile bağlantılı bir kripto para olan BNB, Zhao’nun ABD’deki dört aylık hapis cezasının ilk haftasında rekor seviyeye yükseldi.

Bu yükseliş, Zhao’nun ABD federal hapishanesinde yatan en zengin kişi olma konumunu da vurguluyor. Zhao, dünyanın en büyük kripto borsasını kara para aklamaya karşı düzgün bir şekilde koruyamadığı gerekçesiyle dört aylık hapis cezasına başlamak üzere Salı günü Kaliforniya’daki bir hapishaneye teslim olmuştu.

CoinGecko’nun verilerine göre, BNB fiyatı Perşembe günü 717.48 dolara tırmanarak piyasa değerini 109 milyar dolara yükseltti. Token, yılın başından bu yana fiyatını iki katından fazla artırdı.

BNB’nin gidişatı Binance’in kendi servetini de yansıtıyor. Borsadaki varlıkların toplam değeri Ocak ayı başında 80 milyar dolar civarındayken bugün 125 milyar dolara yükseldi ve geçen yıl şirketin ABD makamlarıyla bir davayı çözmek için 4.3 milyar dolarlık tarihi bir ceza ödemesiyle sonuçlanan istikrarsız bir dönemden sonra bile hakimiyetini pekiştirdi.

İlgili Haber  Dikkat: Yeni Haftada 35 Altcoinde Yüklü Token Kilit Açılışları Var! İşte Gün Gün, Saat Saat Listesi

BNB sahipleri Binance’te alım satım ücreti indirimleri elde ediyor ve token aynı zamanda oyunlar ve borsalar da dahil olmak üzere kripto uygulamaları arasında popüler bir blok zinciri olan BNB Smart Chain’de ücretlerin ödenmesi için kullanılıyor.

Kaiko analisti Dessislava Aubert’e göre, BNB’nin son rallisi Mayıs sonundan itibaren türev piyasa alım satım modellerinde önceden belliydi; spot talep Haziran ayında artmaya başladı ve alımlar 2-5 Haziran arasında sürekli olarak satışları geride bıraktı.

Aubert, BNB’nin birçok merkezi borsada işlem gördüğünü ve bunun “neredeyse yalnızca kendilerine bağlı platformlarda işlem gören diğer borsa tokenlarından farklı olduğunu” söyledi. Binance’in hala küresel olarak BNB hacminin %85’ini oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları