Kripto HaberleriAnalizBoğa Sezonu Gelmeden Bitti Mi? Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor?

Boğa Sezonu Gelmeden Bitti Mi? Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor?

Takip et

2019 senesinde yaptığı ciddi yükselişler ile tekrar dünyada adından söz ettiren kripto paralar özellikle son haftalarda yatırımcısının kafasını karıştırdı. Yatırımcılar birkaç ay içerisinde yüzde 100 oranında artış gösteren Bitcoin sonrasında boğa sezonunun geldiğini ve artık 10.000 dolar seviyelerinin üzerini göreceğimizi düşünüyorlardı.

Ancak 9000 dolar seviyelerine kadar hızlı bir şekilde yükselen BTC’de herkes tarafından bir toparlanma süreci bekleniyordu. Şu anda geri çekilme sürecinde olan BTC kar satışları sebebiyle düştü ve birkaç gündür 7800 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Peki analistler ve yatırımcılar önümüzdeki süreçle ilgili ne düşünüyor?

Ayı Sezonu Bitti Mi?

Çoğu analist BTC’de ayı sezonunun bitmediğini savunurken 2018’deki kötü günlere tekrar geri dönülebileceğinin altını çiziyor. Konu ile ilgili açıklama yapan eski JPMorgan finansal analisti ve Blockchain araştırmacısı Tone Vays, Bitcoin’in son yükselişlerine güven duymadığını ifade ediyor.

Kripto para piyasasının bu seviyelerde kalması ve daha fazla yükselmesi için piyasaya dışarıdan bir para akışı olmadığı ifadelerinde bulunan Tone Vays, piyasada sadece yatırımcıların paralarının döndüğünü ve herhangi panik ortamında yine ciddi satışlar görebileceğimizin altını çiziyor.

Analistler genel olarak gelecek senenin Mayıs ayında olması öngörülen Bitcoin yarılanma olayı sebebiyle BTC fiyatının yükseleceğini düşünüyor. Tarihsel grafiğe bakıldığı zaman daha önceki halving (yarılanma) olaylarında fiyatın hep ciddi oranda yükseldiği görülüyor. Ayrıca piyasanın yükselmesini tetikleyecek en büyük olayların başında; kurumsal yatırımcının kripto para piyasasına girmeye başlaması ve Facebook’un çıkaracağı kripto para geliyor.

Bu gibi faktörleri referans gösteren analistler, BTC’nin orta ve uzun vadede yükseliş göstereceğini ama kısa vadede ne olacağını kestiremediklerini ifade ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları