AltcoinHaberler

BTSE Borsası’ndan BiLira’yı Listeleme Hamlesi

BiLira, BTSE’nin eşleşmeleri başlattığı 19. kripto para birimi olarak listelendi.

Türkiye borsalarında her geçen gün daha fazla büyüyen ve gelişen tezgah üstü ve kripto para birimi vadeli işlem borsası BTSE, Türk stablecoini BiLira’yı listelemeye başladığını duyurdu.

Türk lirası üzerinden katılım seçeneklerinin gittikçe daha fazla talep görmesi sebebiyle BiLira’yı destekleme kararı aldıklarını belirten BTSE kurucu ortağı ve CEO’su Jonathan Leong, bu hizmet sayesinde Türk kullanıcıların daha düşük havale ödemesi yapacağını ve işlem sürelerinin kısalacağını belirti.

Geçtiğimiz yıl üç Türk girişimci (Sinan Koç, Murat Fırat ve Vidal Arditi) tarafından geliştirilen BiLira
geliştirildiği ilk günden beri çeşitli borsalarda listeleniyor. Bugün itibarı ile BTSE’de TRYB/USDT çiftiyle listelenen BiLira; halihazırda Coiny Pro, Icrypex, Kyber Network ve Uniswap’te de listeleniyor.

BiLira Kurucu Ortağı ve COO’su Vidal Arditi,

“BTSE üzerinde BiLira/USDT çiftinin yer almasıyla Türk kullanıcılara kendi para birimleriyle işlem yapma imkanı sunmanın yanı sıra kazançlarını BTSE kartlarıyla harcama imkanına da erişecekler. Bu hizmetle kripto para birimi tarihinde de bir ilke imza atılmış olacak çünkü ilk kez 10’dan fazla itibari-stabil kripto para birimiyle bireysel takas kullanıcılarına ticaret yapma olanağı sunulmuş olacak.”

şeklinde konuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu