Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoinin Fiyatı Saniyeler İçinde Yüzde 97 Düştü: Geliştiriciler 10 Gün Süre...

Bu Altcoinin Fiyatı Saniyeler İçinde Yüzde 97 Düştü: Geliştiriciler 10 Gün Süre Verdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Shiba Inu (SHIB) muadili bir meme token olan Clifford Inu’nun (CLIFF) değerinin bir gün içerisinde %97 düşmesi altcoin topluluğunda dolandırıcılık iddialarını beraberinde getirdi.

Kripto para piyasasındaki dolandırıcılık ve şüpheli aktiviteleri bildiren bir izleyici olan PeckShield durumu son dakika olarak paylaştı. Buna ek olarak çok sayıda kripto fenomeni de tokenin bir rugpull dolandırıcılığına sahne olmuş olabileceğini aktardı.

Ancak gerçeğin ortaya çıkmasıyla birlikte söz konusu hesaplar Tweet’lerini sildi.

Altcoin Geliştiricileri Tüm Tokenlerin 21 Aralık’ta Satılacağını Haber Vermiş

CLIFF tokeninin dağıtımını sağlayan şirketin resmi Twitter hesabında yapılan açıklamaya göre token fiyat düşüşünün nedeni aslında bir ağ değişimi. Tokenin resmi hesabı aslında 22 Kasım’da bu gelişmeye dair bir paylaşım yapmış:

“Cliff, geçiş süreci boyunca işlem görmeye devam edecek ve bu da topluluğun pozisyonlarını tutmayı mı yoksa satmayı mı tercih edeceklerine karar vermelerine olanak tanıyacak.

Geçiş tamamlandıktan sonra, Red’in lansmanı için likiditeyi karşılamak üzere Cliff tokenlerinin geri kalanını multisig’den satacağız.

Herkese karşı adil olmak adına, bu toplama süreci 21 Aralık’a kadar sürecek.

Bitiş tarihini geçtikten sonra, aşağıdaki cüzdanlara gönderilen tüm Cliff/Red tokenleri geçersiz olacaktır. Yeni tokenler, ilgili her adreslere doğrudan airdrop edilecek”

Altcoin ekibinin belirlediği süre olan 21 Aralık tarihinde tüm CLIFF tokenlerinin satışı gerçekleşti. Ekip bu satışın yeni token için likidite sağlamak için olduğunu savundu.

İlgili Haber
Son İki Haftada Yüzde 40 Düşüş Yaşayan Altcoin Kurucusu Bitcoin Borsası Binance ve Diğer Borsalara Seslendi!
CLIFF fiyatının düşüşünü gösteren günlük grafik.

Bununla birlikte çok sayıda kripto para kullanıcısının bu durumu bilmemesi ve zarar etmesi nedeniyle ekip söz konusu sürenin 1 Ocak tarihine kadar uzatıldığını bildirdi. Büyük düşüş öncesi CLIFF sahibi olan kullanıcılar 1 Ocak’a kadar işlemleri tamamlamaları halinde airdrop için hak sahibi olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları