Altcoin

Bu Kripto Para, İngiliz Hava Şirketi İle Ortaklık İmzaladı!

Hedera Hashgraph (HBAR), yeni bir ortaklığa imza attı.

Kripto para piyasası kanlı ocak ayını yaşarken bir proje imza attığı ortaklık sayesinde durumu biraz kendi lehine çevirmiş olabilir.

Önde gelen blockchain projelerinden Hedera Hashgraph (HBAR), İngiltere merkezli hava trafik şirketi ile ortaklık imzalandığını açıkladı.

HBAR’dan Yeni Ortaklık!

İngiliz hükümeti destekli olan Neuron ile artık ortak konumunda olan HBAR’ın teknolojisi özellikle drone takibi için kullanılacak.

Londra merkezli havacılık şirketi Neuron, İngiliz hükümetinin sponsorluğunda drone veri toplama projesi başlattı.

Test, Hedera tarafından geliştirilen açık kaynaklı protokol ile gerçekleştirildi. Hedera ve Neuron arasındaki bu ortaklık, milyonlarca verinin drone uçuşları için kullanılmasını sağlayacak.

Droneların hava trafiğinde kusursuzca hareket etmesi ve tamamen veri tabanlı ilerlemesi hedeflenmekte.

Neuron Innovation CEO’su Niall Greenwood, konu hakkında yaptığı açıklamasında şunları belirtti:

İnsansız, uzun menzilli drone uçuşlarını güvenlik öncelikli havacılık altyapısında mümkün kıldı. Her bir uçuş milyonlarca veri noktası oluşturuyor ve başka hiçbir blockchain ağı bunu doğru ve hızlı girecek kadar tutarlı değidi.”

İlk denemenin Nisan 2021’de, ordu ve hükümete ait drone kullanılarak yapıldığı vurgulanmakta.

İkinci deneme ise Ekim 2021’de Cranfield Üniversitesi içerisinde gerçekleştirildi.

HBAR’ın böylesine büyük bir övgü alması ve İngiliz hükümeti destekli havacılık şirketi ile anlaşması kesinlikle önemli bir gelişme olarak görülüyor.

HBAR fiyatı ise bütün bu düşüş kabusu esnasında sabit kaldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu