Kripto HaberleriAltcoinBu Ülkelerde Yaşayan ApeCoin Sahipleri Stake Edemeyecek!

Bu Ülkelerde Yaşayan ApeCoin Sahipleri Stake Edemeyecek!

Takip et

ApeCoin geliştiricileri, Çarşamba günü yaptıkları bir açıklamada Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da ikamet eden kullanıcıların yakın zaman içinde hizmete girmesi beklenen ApeStake hizmetinden faydalanamayacağını duyurdu.

Stake hizmetinin engellendiği ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Kuzey Kore, Suriye, Küba ve Rusya gibi ülkeler bulunuyor. Diğer otoriter ülkelerin yanına bugün ABD ve Kanada’nın eklenmesi kripto topluluğunda geniş yankı buldu.

ApeCoin ekibi, ABD ve Kanada engel kararını “ülkelerdeki düzenleyici ortamın kendilerine başka bir alternatif bırakmadığı” gerekçesiyle aldığını açıklamaya not olarak düştü.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC, geçtiğimiz ay ApeCoin ve Yuga Labs ile alakalı bir araştırma başlattığını duyurmuştu. SEC, herhangi bir suçlama yönetlmediğini, sadece projenin üzerinde bir inceleme yaptığını açıkladı.

Amerikalı düzenleyici kurum, geçtiğmiz dönemde Nexo gibi kripto tabanlı borç verme hizmeti sunan şirketlere büyük sıkıntılar çıkardı. Yuga Labs geliştiricileri, benzer bir durumdan kaçınmak için ABD’li kullanıcılara stake hizmeti vermek istemiyor olabilir.

ApeStake Nedir? Ne Zaman Açılacak?

ApeStake, elinde ApeCoin tutan yatırımcıların projenin DAO yönetim sistemine katılımını arttırmayı amaçlayan bir stake platformudur. İnternet sitesindeki açıklamaya göre ApeStake.io, 5 Aralık 2022 tarihinde resmen hizmete girecek. Stake ödüllerinin dağıtımı ise 12 Aralık’ta başlayacak.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları