blank
Cardano

Bütün Piyasa Düşerken Cardano (ADA) Rekor Tazeledi: Sebebi Belli mi?

Cardano (ADA) fiyatı için rekorun arkasındaki sebep ne?

Kripto para piyasasının toplam değeri özellikle Elon Musk tweeti sonrasında ortalama %10 geriledi ve düşüş hala sürüyor. Bitcoin’in 50.000 dolar desteğinde tutunmaya çalışmasının yanı sıra Ethereum’un (ETH) 4.000 dolar seviyesini kaybetmesi, piyasaya dair endişeleri arttırmakta.

Cardano (ADA), Yükselişine İlginç Bir Zamanda Başladı

Kripto para piyasasındaki top 10 listesine bakıldığında ise Cardano‘nun (ADA) göze batarcasına bir yükseliş yaşadığı görülmekte. ADA, bütün sektörün sert düştüğü dakikalarda %11 gibi etkileyici bir yükseliş elde etti ve 1,96 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Peki ADA fiyatının yükselişinin arkasında tam olarak ne var?

Cardano fiyatının yükselişinin arkasındaki en olası sebep aslında piyasayı aşağıya çeken Elon Musk tweeti olabilir. Proof-of-Work tabanlı ve madencilik altyapısına sahip olan Bitcoin’in enerji açısından verimsiz olduğunu belirten Musk, ister istemez başka modeller kullanan kripto paralara yönelik ilgiyi arttırdı. Musk’ın Proof-of-Stake tabanlı kripto paralar ile ilgili açıklama yapmamasına rağmen madenciliği olmayan bu projeler bir anda fiyatlanmaya başladı.

Nano’ya ek olarak Cardano (ADA) ve diğer PoS tabanlı projelerin artışı tam da Musk’ın tweeti sonrasında başladı. Cardano CEO’su Charles Hoskinson da konu hakkında yaptığı açıklamada Elon Musk’ın sonunda ADA ile ilgili sohbete katılabileceğini ifade etti. Musk’ı kendi evine davet eden Hoskinson aslında yükselişi de tetiklemiş olabilir. ADA fiyatının 2 dolara ulaşması ise büyük bir kilometre taşını temsil edecektir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu