Kripto HaberleriEthereum"Büyük Etki Yaşatacak" Ethereum (ETH) Güncellemesi Yolda! Detaylar Ne?

“Büyük Etki Yaşatacak” Ethereum (ETH) Güncellemesi Yolda! Detaylar Ne?

Takip et

Sosyal medya üzerinde 0xSassun takma ismiyle tanınan Ethereum (ETH) geliştiricisi ve Stack3 DAO platformunun kurucu ortağı, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Ethereum için geçtiğimiz ay sunulan sıradışı bir önerinin faydaları hakkında konuştu.

Önerilen yeni standart ile birlikte tek bir Ethereum ERC-20 tokeni vault sistemine benzer bir şekilde davranacak. Vault sistemi küresel merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin temelini oluşturuyor.

Ethereum Önerisi EIP-4626 ile Birlikte Tokenler Vaulta Dönüşecek

Kısaca açıklamak gerekirse, yeni öneri ile birlikte ETH tabanlı tokenler için yeni bir standart olan ERC-4626 kullanılabilecek. Bu tokenler DeFi ekosisteminde yield taşıyan mekanizmalar olan vaultların yerini alabilecek.

Günümüzde yield taşıyan tokenler, içinde bulundukları likidite havuzlarının büyümesiyle orantılı olacak şekilde kullanıcılarına periyodik olarak ödüller sunuyor.

Buna rağmen mevcut durumda DeFi dünyasında yield taşıyan token geliştiriciliği zor bir işlem olarak nitelendiriliyor. Mühendisler, sistemlerinin bütünlüğünden emin olabilmek için çok sayıda saldırıya dirençli ‘adaptör’ kod yazmak zorunda kalıyor.

EIP-4626 önerisinin onaylanması durumunda ise Ethereum geliştiricisin göre bu tür mekanizmaların kullanımı daha basit olacak.

ETH Geliştiricileri Bu Farklı Öneriyi Destekliyor

0xSassun’un açıklamasında göre, ERC-4626 standardının gelmesi ile birlikte farklı DeFi protokollerinin birlikte çalışabilirliği artacak ve geliştiricilerin daha az uğraş vermesi gerekecek.

Ayrıca bu güncelleme ile birlikte akıllı sözleşmelerin güvenliği ve denetlenebilirliği de artacak. Eski ETH geliştiricilerinin bu öneriye destek vermesindeki ana etkenin bu olduğu düşünülüyor.

Güncellemenin ETH fiyatına olumlu etki etmesi bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları