binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumBüyük Güne Son Bir Hafta Kaldı: Analistler Ethereum Spot ETF Kararı İçin...

Büyük Güne Son Bir Hafta Kaldı: Analistler Ethereum Spot ETF Kararı İçin Beklentilerini Güncelledi

Direkt olarak Ethereum tutacak spot ETF'lerin kaderinin SEC tarafından belirlenmesi için son bir hafta kaldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum’a dayalı ilk ETF’leri tanıtmaya hevesli yatırım şirketleri potansiyel bir hayal kırıklığıyla karşı karşıya. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) henüz bu tür ürünleri onaylamaya hazır olduğunu belirtmedi.

Aylarca süren sessizliğin ardından ABD’li düzenleyici kurumun, dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum’a doğrudan yatırım yapan bir ETF için yapılan en az bir başvuru hakkındaki kararını önümüzdeki hafta açıklaması bekleniyor. Bazı fon şirketleri, Ocak ayında spot-Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasından öncekilere kıyasla SEC ile daha az sağlam özel diyalogları gerekçe göstererek bir ret bekliyor.

Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasına giden haftalarda, fon şirketleri SEC’in endişelerini gidermek için revize edilmiş evrakların birden fazla versiyonunu sunmuş ve bu süreç nihai onaylarına önemli ölçüde katkıda bulunmuştu. Ancak, spot ETH ETF başvurularında çok daha az faaliyet görüldü.

Mart ayında spot ETH ETF başvurusunda bulunan Bitwise’ın genel danışmanı Katherine Dowling, “Çoğu insan genellikle bir ret kararı bekliyor,” dedi. ve ekledi: “Eğer bir onay çıkacak olsaydı göreceğiniz türden kamusal faaliyetler görmüyorsunuz.”

İlgili Haber  Herkesin Beklediği Dev Projenin Nihayet Ne Zaman Airdrop Dağıtacağı Netleşmeye Başladı

Fon başvurularına ilişkin kararları birkaç ay erteleyen SEC’in VanEck’in başvurusunu onaylamak ya da reddetmek için 23 Mayıs’a kadar süresi bulunuyor. Onay umutlarının azalmasıyla ETH’nin değeri Nisan ayında yaklaşık %20 düştü.

Hukuk firması Vedder Price’da yatırım hizmetleri konusunda uzmanlaşmış bir avukat olan Jeremy Senderowicz, “SEC şimdi ETH ETF’lerini onaylamazsa, bunun nedeni SEC’in çektiği çizginin, gerçek bir mahkeme kararı olmadan herhangi bir spot kripto ürününü onaylamayacakları yönünde olması olabilir” dedi.

Sonuç ne olursa olsun, SEC ilk kez spot Eter ETF’lerine ilişkin pozisyonu hakkında kamuoyuna önemli bilgiler sunacak. Düzenleyicinin ürünü onaylaması konusunda kötümser olan ihraççılar arasında bile bu durum, düzenleyicinin bu ürünlere ilişkin düşünceleri hakkında somut bir fikir vereceği için bir umut ışığı olarak görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail