binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBüyük Olaya Geri Sayım Başladı: Bitcoin'de Halving'e Son 50 Blok Kaldı! İşte...

Büyük Olaya Geri Sayım Başladı: Bitcoin’de Halving’e Son 50 Blok Kaldı! İşte Saat Kaçta Gerçekleşeceğine Dair Güncel Bilgi

Bitcoin'de tüm kripto para piyasasının heyecanla beklediği halving etkinliğine ne kadar kaldı? İşte güncel veriler.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tüm kripto para piyasasının yakından takip ettiği Bitcoin yarılanması (halving) olayına yalnızca 50 blok kaldı. Halving 840.000. blok çıkarıldığı andan itibaren işleme girecek.

Son bilgilere göre halving bu gece Türkiye saati ile (UTC+3) 05:26’da gerçekleşecek. Ancak blok çıkarma sürelerinin sabit olmaması sebebiyle bu saat bilgisinde küçük oynamalar olabilir.

Halving sonrasında BTC madencileri artık blok başına 6.25 BTC değil, 3.125 BTC ödül almaya başlayacak. Bu da Bitcoin’in enflasyonunun azalmasına yardımcı olacak. Bu etkinlik, Bitcoin’in enflasyon oranını kabaca %1.7’den %0.85’e düşürerek yarı yarıya azaltacak.

İlgili Haber  Bitcoin Fiyatı Halving'den Hemen Sonra Nasıl Tepki Verecek? Üst Düzey Kripto Borsası Yöneticisi Tahminini Paylaştı

Halving öncesinde BTC fiyatı kısmi bir toparlanma yaşadı ve bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saate oranla yaklaşık olarak %1 yükseliş ile 64.175 dolardan işlem görüyor.

JPMorgan analistleri, üretim maliyetlerinin yarılanmadan sonra ortalama 42.000 dolara yükseleceğini tahmin ediyor ve analistler “bu tahmin aynı zamanda Bitcoin-halving kaynaklı coşku Nisan ayından sonra azaldığında, Bitcoin fiyatlarının sürükleneceğini öngördüğümüz seviye” diye yazdı. Bununla birlikte tarihsel verilere bakıldığında BTC fiyatının bir yükseliş yaşayabileceğini düşünen analistler de bir hayli fazla.

Zira geçmiş veriler incelendiğinde de ilk anlarda düşüş olsa bile önümüzdeki orta ve uzun vadede BTC’nin yüksek seviyelere ulaşması son derece muhtemel.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail