Altcoin

Cardano (ADA), Beklenen Platformuna Kavuşuyor!

Cardano, kendi Uniswap'ine kavuşmak üzere.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un (ETH) rakibi olan Cardano (ADA), yakında Ethereum’un lokomotif platformlarından birisine kavuşmak üzere.

Ethereum’un Uniswap’ine Rakip Geliyor

Ethereum şu an için merkezsiz finans sektörünün kralı konumunda ve Cardano başta olmak üzere birçok kripto para projesi bunu ele geçirmeye ve kralı yerinden etmeye çalışıyor.

Ethereum’un 2020 yılından itibaren inanılmaz bir yükseliş elde etmesinin en temel sebebi ise DeFi ve Uniswap kripto para borsası oldu. Uniswap, merkezsiz kripto para borsaları arasında lider konumda ve şimdi Cardano benzer bir platforma kavuşup Ethereum’un hacminden çalmaya çalışacak.

Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson’ın projesi Cardano’nun kendi merkezsiz kripto para borsasının adı ise Cardaswap olacak.

Cardaswap merkezsiz kripto para borsası bugün duyuruldu ve bunun Cardano ağı üzerinde otomatik piyasa yapıcı olarak çalışması bekleniyor. Kullanıcılar direkt olarak Cardaswap üzerinden likidite sağlayabilecek ve diğer tokenlerin likiditesi için de kullanılabilecek.

Cardaswap’in kendi kripto para birimi de olacak. CADA isimli kripto para birimi, Uniswap’in UNI tokenine benzer bir modelde olacak.

Bunun airdrop yapılıp yapılmayacağı açıklanmasa da Uniswap, en çok yaptığı airdrop ile ünlü oldu.

NFT entegrasyonuna da sahip olacak olan Cardaswap’in kısa sürede Cardano fiyatına etki etmesi de beklenebilir. UNI, elde ettiği hacim ile Ethereum’un hacmini de arttırmış ve rekor kırılmasına sebep olmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu