Cardano

Cardano (ADA) CEO’su, Fiyatı Dibe Çeken Kötü Habere Yanıt Verdi!

Hoskinson, test ağındaki olayı yanıtladı.

Kripto para piyasası 7 Eylül tarihinde bir deprem yaşadı ve Bitcoin (BTC) fiyatı 10.000 dolar gibi inanması güç bir düşüş yaşadı.

BTC fiyatının yaşadığı bu sert düşüş sonrasında altcoinler bundan çok daha kötü etkilendi. BTC düşüşten sonra az da olsa stabilleşip 46.000 dolar seviyesine gelse de birçok altcoinin hala ciddi anlamda dipte olduğu ve zararını telafi edemediği görülüyor.

Cardano (ADA) da bunlardan birisi oldu ve son 24 saat içerisinde %13 değer kaybeden ADA, başka bir sorunla da mücadele ediyor.

ADA’daki Hata Yalan mı?

Cardano’nun merakla beklenen Alonzo hard forkunun test ağında uygulanması sonrasında büyük bir sorun ortaya çıktığı iddia edildi.

Miniswap isimli Cardano ağının ilk merkeziyetsiz uygulaması, işlemleri Cardano ağındaki hatadan dolayı durdurduğunu ve uygulamanın açılmadan kapatıldığını duyurmuştu.

Minswap, bunun UTXO hatası olduğunu vurguladı ve ADA’nın 3 dolardan düşüşü tam olarak o zaman başladı.

Cardano kurucusu ise hem o tarihte hem de bunun devamında konu hakkında açıklamalarda bulundu. Hoskinson, YouTube üzerinden yaptığı açıklamasında sorunun ağdan değil Minswap’ten kaynaklandığını vurguladığı görülüyor.

Hoskinson, insanların “gerçekler hakkında yalan söylediğini” vurgulayarak blok başına 1 işlem yapılabildiği iddiasının tamamen yalan olduğunu ifade etti.

Santiment ise 5 Eylül tarihinde yaptığı açıklamada ADA hakkındaki sosyal medya gönderilerinin arttığını ve şikayetlerin çoğaldığını vurgulamıştı. Bu da ADA’ya karşı ortak bir hareket içerisinde olunabileceğine işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu