Kripto HaberleriCardanoCardano (ADA) Ekibi Durmaya Niyetli Değil: Ödüller 2 Katına Çıkartıldı

Cardano (ADA) Ekibi Durmaya Niyetli Değil: Ödüller 2 Katına Çıkartıldı

Takip et

Cardano Foundation, kötü geçen bir ay sonrasında ve siber saldırıların artması ile önemli bir adım atmaya karar verdi.

İlgili Haber
Cardano (ADA) Ağ Yoğunluğu Rekor Seviyede!

Cardano Foundation tarafından yapılan açıklamada, Cardano yazılımında ve ağında açık bulanlara verilen ödülün iki katına çıkartıldığı vurgulandı.

14 Şubat 2022‘de başlayan bu etkinlik 25 Mart 2022′ye kadar toplamda altı hafta devam edecek ve ağın daha güvenli hale getirilmesi hedeflenecek.

Cardano Ağını Hackleyene Ödül!

Cardano ağ düğümleri için ödül her bir kritik yazılımsal açık için 10.000 dolar ila 20.000 dolar arası olarak belirlendi.

Orta veya düşük öneme sahip yazılımsal açıklar için ise 4.000 dolar ve 800 dolar olarak ödül belirlemeleri yapıldı.

Saldırganlar kritik bir açık bulduklarında ilk başta 15.000 dolar elde edecekler. Kritik olmamasına rağmen yüksek öneme sahip ödüller için ise 6.000 dolar ödül verilecek.

Cardano ekibi, hackerların buldukları yazılımsal açıklarla ilgili raporlar sunması gerektiğini ve bunu tamamen açıklamalarının elzem olduğunu aktardı. Cardano’nun devamlı büyüyen ve geliştirilen ağı bu tip saldırılara karşı açık olabilir ve ekip olabildiğince çok ödül dağıtarak bunu kapatmaya çalışıyor.

Cardano büyümesi ise 2022 yılında da son hız devam edecek. 8 Şubat tarihi itibarıyla ağdaki toplam işlem sayısı 30 milyonun üzerine çıkmıştı. Özellikle Cardano’yu 2022’de bekleyen birçok önemli gelişme ve 2023’teki olası bir hard fork, ağdaki büyümeyi ve aynı zamanda riskleri en üst seviyeye taşıyabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları