Cardano

Cardano (ADA), Ekosisteminin Büyümesini Hızlandıracak Yeni Projesini Tanıttı

Cardano (ADA), kısa bir süre önce ekosisteminin büyümesini destekleyeceğini iddia ettiği projesini tanıttı.

Cardano’nun arkasındaki şirket olan Input-Output’a ait Project Catalyst, Afrikalı iş inkübatörü olan iceaddis ile işbirliğine giderek Ariob projesini başlattı.

Stratejik işbirliği kapsamında, startup şirketlerine gerekli eğitimlerin ve kaynakların sağlanarak Afrika’daki problemler için ürünler üretilip Cardano’nun inovasyon alanı olan Project Catalyst üzerindeki projelerin büyümesinin hızlanması hedefleniyor.

Tüm Afrika odaklı projelere açık olacak olan Ariob inkübatörü, mevcut durumda bünyesinde 9 adet Afrika merkezli girişimi barındırıyor.

Cardano Afrika’ya Odaklanmaya Devam Ediyor

Şubat ayı sonlarında IOHK Afrika operasyonları direktörü John O’Connor, Kenya KOBİ’lerine verilen ilk kredi setiyle ilgili haberleri paylaşmış ve Cardano’nun RealFi’ının potansiyelini vurgulamıştı.

ADA kurucusu Charles Hoskinson da yaptığı açıklamasında, Kenya ile başlayacak şekilde şirketin Afrika’da bu yıl bir eşler arası (P2P) kredi verme projesini başlatmayı planladığını söylemişti. Hoskinson, bu gibi projeler ile birlikte endüstriyelleşmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasındaki farkın kapanacağına inanıyor.

Geçtiğimiz yıl IOH Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile işbirliğine giderek 5 milyon Etiyopyalı öğrencinin ADA üzerinde inşa edilmiş Atala PRISM teknolojisini kullanarak akademik kimliklerini doğrulamalarını sağlamıştı. ADA ayrıca Zanzibar’da World Mobile ile birlikte çalışarak Blockchain teknolojisi sayesinde gerekli online hizmetlere ülkede erişim sağlanmasını mümkün kılmayı amaçlıyor.

Paylaşılan blog yazısında ADA’nın şirketi olan IOHK, bu ortaklıklar sayesinde Cardano’nun RealFi hedeflerine ulaşacağı belirtildi. RealFi terimi, IOHK tarafından ihtiyaç sahibi insanların finans alanına erişimine odaklanmasını tanımlıyor

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu