Cardano

Cardano (ADA) Fiyatı 3 Dolara İlerliyor: ADA İçin Kritik Tarih Geliyor!

ADA, 3 dolar seviyesine ilerliyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Cardano (ADA), hiç durmadan yükselmeye devam ediyor. ADA’nın kısa süre önce tüm zamanların rekoru olan 2,45 doları kırmasından sonra yatırımcılar düşüş beklentisi içerisine girse de ADA, RSI gibi indikatörleri çok dikkate almadan yükselmeye devam ediyor.

Grafiğe bakıldığında ise Ağustos ayının başından beri yüzde 125’lik bir yükseliş yaşadığı görülüyor.

Cardano Durdurulamıyor

ADA’nın yükselişi aslında ilk olarak iki hafta önce Charles Hoskinson’ın yaptığı bir duyuru ile başladı. Hoskinson, tam olarak yılan hikayesine dönen akıllı kontrat desteği konusunda yaptığı açıklamada Alonzo hard forkunun sonunda geleceğini duyurdu.

Alonzo hard forku ile beraber Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson’ın akıllı kontrat hayali Cardano ağında da gerçekleşecek ve ağ direkt olarak DeFi uygulamalarını destekleyecek. Alonzo hard forkunun gerçekleşmesine karşı çok fazla eleştiri dile getirilse de Hoskinson iki hafta önce yaptığı açıklamasında bunun Eylül 2021’de gerçekleşeceğini ifade etti.

Hoskinson’ın duyurusu sayesinde ADA iki hafta önceden yükselişe başladı ve hala bunu sürdürmekte.

Ünlü analist Pentoshi de günler öncesinden yaptığı açıklamada ADA için hedefinin 3 dolar üzeri olduğunu vurguladı. Pentoshi’nin TP1 olarak belirttiği ilk hedef ise bunun devamında TP2 ve TP3 gibi hedeflerin geleceğini yani fiyatın 4 doları bile zorlayabileceğini göstermekte.

Kripto para sektöründe genellikle böyle büyük güncellemelerde ilgili tarih gelene kadar yükselişin devam ettiği bilinir. ADA için de durumun böyle olduğu düşünülecek olursa Eylül ayının ortalarına kadar fiyatın kademeli olarak yükselmesi beklenebilir. Ancak “haberi duyunca al, gerçekleşince sat” mantığına göre bu yükseliş, beklenen haberin gerçekleşmesiyle beraber ciddi şekilde düşüş yönlü olarak değişebilir.

ADA an itibarıyla 2,84 dolar seviyesinden işlem görmekte ve psikolojik direnç olarak görülen 3 dolara bir hayli yakın görünse de özellikle yatırımcılar böylesi yükselmiş olan coinlere yatırım yaparken daha dikkatli olmalı ve mutlaka stop limit emir kullanmalıdır.

“Haberi duyunca al, gerçekleşince sat” kavramının gerçekleşmesi çok muhtemel olduğu için fiyatı yükselten Cardano güncellemesi ile ilgili haberler yakından takip edilmelidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Palkodot ve bazı alkolikler yerinde sayıyor neden btc yükseldi btc düşünce hepsi düşüyor btc çıkınca alt kovinler aynı yerde sayıyor tuhaflık var beğenmiyorum bu gidişi


Başa dön tuşu