Kripto HaberleriCardanoCardano (ADA) Geliştiricileri Merakla Beklenen Gelişme İçin Tarihi Verdi!

Cardano (ADA) Geliştiricileri Merakla Beklenen Gelişme İçin Tarihi Verdi!

Takip et

Cardano (ADA) ile ilgili son dönemde gelen önemli haberlere bir yenisi daha eklendi.

ADA ekosisteminin beklenen olaylarından biri olan DJED stablecoininin mainnet piyasaya çıkış tarihi, coinin dağıtıcısı COTI tarafından 2023 yılının Ocak ayı olarak belirlendi.

COTI CEO’su Shahaf Bar-Geffen, duyuruyu Pazartesi günü 2022 Cardano Zirvesi sırasında yaptı ve daha sonra resmi Twitter hesapları tarafından teyit edildi.

Coinin piyasaya çıkış tarihi daha önce Cardano ağındaki Vasil hard fork’unun ertelenmesi ile ileri bir tarihe ötelenmişti.

Cardano Stablecoini DJED, DJED Pay İçin Uygun Adımları Atıyor

Duyuruya göre, aşırı teminatlı algoritmik stablecoin’in kapsamlı denetiminin başarılı olmasının bir sonucu olarak lansman tarihi Ocak 2023 olarak belirlendi.

Cardano Vakfı ve COTI tarafından Djed Pay adlı bir ödeme platformu ve kripto para birimi ödeme ağ geçidi de tanıtıldı ve işletmelerin Djed’i ödeme olarak kabul etmelerini sağlayacak.

İlgili Haber
Cardano'nun Yakında Piyasaya Süreceği DUST Altcoini Hakkında Bilinenler Neler?

COTI’nin, özel test ortamında Cardano node sürüm 1.35.x’i daha etkin bir şekilde çalıştırabilmek için zincir dışı kodun iyileştirilmesine yönelik adımları içeren Djed geliştirme çalışmaları hakkında topluluğa yaptığı son güncellemenin üzerinden yalnızca iki ay geçti.

Bar-Geffen, Djed’in piyasaya sürülmesinin önemini vurgularken, stablecoin’in başarısını sağlamak için COTI ve Input Output Global’in (IOG) ortak çabalarıyla ortaya konan çabaya dikkat çekti.

COTI CEO’su açıklamalarına şöyle devam etti:

“Son piyasa olayları, dalgalanmalara karşı güvenli bir limana ihtiyacımız olduğunu bir kez daha kanıtladı ve Djed, Cardano ağında bu güvenli liman olarak hizmet verecek. Sadece stabil bir coine değil, aynı zamanda merkezi olmayan ve on-chain rezerv kanıtına sahip bir coine de ihtiyacımız var.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları