Cardano

Cardano (ADA) Geliştiricilerinden Yeni Token Tipi: NFTA Nedir?

Cardano geliştiricileri bir yeniliğe imza attı.

Elde ettiği yükseliş ile yeniden adından söz ettiren ve yakında Alonzo hard forkunu gerçekleştirecek olan Cardano (ADA), önemli bir güncelleme ile de namının yürümesini sağlayabilir.

Cardano Ağında Yeni Token

Cardano, Alonzo ile akıllı kontratlara yani Ethereum benzeri bir yapıya bürünecek. Bu, Ethereum kurucu ortağı olan ancak şu an Cardano için çalışan CEO Charles Hoskinson’ın da yıllardan beri istediği bir şey. Bunun devamında ise Cardano ağında heyecan verici gelişmelerin yaşanacağının sinyali, şimdiden geldi.

Cardano Foundation tarafından yayınlanan blog gönderisine bakıldığında, Non-Fungible-Tokens of Appreciation (NFTA) isimli yeni bir tokenin tanıtıldığı görülüyor. Söz konusu NFT benzeri tokenler, tutkulu Cardano yatırımcılarına dağıtılacak.

Cardano ağı üzerindeki tokenlerin akıllı kontrat bile olmadan kullanılabileceğinin belirtildiği blog gönderisinde bu müjdenin de verilmesi zaten hareketli olan fiyatı iyice hareketlendirdi.

Ağdaki ilk NFTA’lar ise top 10 içerisinde yer alan ADA yatırımcılarına verilecek. Yeni tokenlerin CIP 721 metadata standardına uygun olarak üretileceği ve aslında Ethereum ağındakilerden farklı olacağı ifade edildi. Bu farkın temelinde ise yeni token üretiminin QR kod ile kontrol edilebilmesi yer alıyor. Buna ek olarak söz konusu NFT’ler direkt olarak Cardano Foundation’ın resmi sayfasından da kontrol edilebilecek.

NFTA’ların en büyük farkı ise bunların akıllı kontrat tabanlı veya temelli değil, direkt olarak Cardano ağı dinamikleri üzerinden üretilmesi şeklinde açıklanabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu