Cardano

Cardano (ADA) İçin Önemli Bir Gelişme Hayata Geçirildi!

ADALend merkeziyetsiz uygulaması artık CardanoCube'de aktif!

Cardano (ADA), 2021 yılında inanılmaz bir yükseliş elde etse de köprü geçildikten sonra tam olarak durumun değiştiği görüldü. ADA, 3 dolara kadar yükselmesini, Alonzo hard forkunun beklentisine borçlu. Alonzo hard forku ile akıllı kontratların ağa gelecek olması inanılmaz bir etki yaşattı ancak akıllı kontratlar geldikten sonra beklenen pek olmadı ve fiyat düşüşe geçti.

İlgili Haber
Cardano (ADA) İçin Geri Sayım Başladı: Alonzo Ne Zaman Geliyor?

Alonzo sonrasında ağdaki akıllı kontratların pek fonksiyonel olmadığı iddiası, birçok uygulama geliştiricisinin ağdan çekilmesi ve iddiaların sayıca artması ADA için olumsuz bir durum yaşattı. Şimdi ise bunun tam tersi yönde bir haber geldi.

ADALend, CardanoCube’a Girdi

Cardano (ADA) ağındaki ilk merkeziyetsiz uygulamalardan olan ve merkeziyetsiz kredi alma ile verme işlemleri yürüten ADALend, resmen aktif kullanıma geçti. ADALend, CardanoCube ile ortaklık imzalayarak hizmetlerini burada da vermeye başladı.

ADALend ekibi tarafından paylaşılan bilgilere göre, merkeziyetsiz uygulama artık CardanoCube üzerinde listelendi. CardanoCube, Cardano’nun PoS tabanlı ağındaki merkeziyetsiz uygulamaların performansını ve kilit özelliklerini takip etmekte.

Bunun aslında Cardano’nun merkeziyetsiz finans uygulamalarına ve ekosistemine özel bir CoinMarketCap olduğu söylenebilir. Bu da bir projenin daha resmen aktif kullanıma geçtiğini ve Cardano’nun akıllı kontratlarının sayıca arttığını göstermekte.

ADALend’in en büyük özelliği ise Cardano ağında daha önce yapılmayan birkaç şeyi yapmış olması. ADALend, tamamen merkeziyetsiz kredi alma ve verme gibi fonksiyonlara ek olarak bunları Plutus Application Backend (PAB) geliştirme çerçevesi ile yapmakta. Bu da Cardano CEO’su Charles Hoskinson’un teorisinin artık resmen eyleme döküldüğünü gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ertan Ataca

Şimdi indirdim görücez.


Başa dön tuşu