Cardano

Cardano (ADA) İçin Yeni Bir Haber Daha: Fiyat Bundan Nasıl Etkilenecek?

Cardano artık önde gelen emeklilik yatırım fonlarından birisinin de radarında.

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi Cardano (ADA), son 24 saat içerisinde %0,5 yükseliş elde etse de yeni bir haber ile bunu arttırabilir.

Dev Emeklilik Fonu, ADA Yatırımı İçin İmkan Tanıdı

Cardano, en büyük emeklilik fonlarından birisi olan iTrustCapital yatırımı için yeşil ışık aldı. Dev emeklilik fonu tarafından yapılan açıklamada artık emeklilik hesaplarından Cardano (ADA) yatırımı yapılabileceği belirtildi. Emeklilik fonları Avrupa ve ABD’nin genelinde milyarlarca dolarlık dev kurumlar olarak görülmekte. Kısa süre önce ABD’nin en büyük yatırım fonlarından birisi de Bitcoin yatırımı yapacağını açıklamıştı. Şimdi ise talih kuşu Cardano’nun başına konmuş gibi gözüküyor.

Emeklilik fonlarının en büyük avantajlarından birisi ise kripto para alım satımı yapılsa bile elde edilen kazancın vergiye tabi olmaması olarak biliniyor. Emeklilik fonları ise farklı işlem ücretleri belirleyerek yatırımcılardan buna benzer bir kesinti almakta. iTrust Capital’ın uyguladığı kesinti ise %1 olarak bilinmekte. Söz konusu yatırım fonu Cardano’ya ek olarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar, Polkadot, EOS ve birkaç diğer kripto para için de benzer hizmet veriyor.

Cardano ağında gerçekleştirilen güncelleştirmeler fiyatın da inanılmaz bir şekilde yükselmesini sağladı. ADA, 1,55 dolara kadar yükselerek 2021 yılının başından beri değerini 10 katın üzerinde arttırdı ve arttırmaya da devam edebileceğinin sinyallerini veriyor. Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson’ın ADA için planları, bir bir gerçekleştirilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu