Cardano

Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) Eleştirdi!

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yaptığı açıklamalarında Bitcoin ve Ethereum'u eleştirdi.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, Bitcoin’in kısıtlı programlanabilirliği nedeniyle UTXO modelinde çok ilerleyemediğini söyledi.

Hoskinson, bir sonraki mantıklı adımın Genişletilmiş UTXO (EUTXO) modeli olduğunu düşündüğünü belirtti.

Şu anda merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasının önde gelen ismi olan Ethereum’da ise hesap tabanlı bir model kullanılıyor. Bu modelde kripto varlıklar bakiye olarak temsil ediliyor. Bu yüzden kullanıcılar hesaplarında tamamen harcama yapabilmek yerine kısmi olarak kullanım sağlayabiliyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin’in sahip olduğu kısıtlamalar nedeniyle UTXO yerine hesap tabanlı modeli benimsemişti.

“EUTXO Modeli Ethereum’un Kullandığı Modele Göre Üstün”

Hoskinson tarafından Retweet edilen bir gönderi dizisinde, bir Twitter kullanıcısı EUTXO mimarisinin Ethereum’un hesap tabanlı modeline üstün olduğunu belirtti. Kullanıcıya göre hesap tabanlı model, aynı verinin iki ya da daha fazla kişi tarafından kontrol edilmesine imkan sağladığı için saldırılar için daha fazla açık veriyor. EUTXO modelinin ise daha yüksek seviyede paralelizm ve ölçeklenebilirlik sunduğu düşünülüyor.

“Satoshi Nakamoto, Eksiklerini Gördüğü İçin Ethereum’un Hesap Tabanlı Modelini Benimsemedi”

Hoskinson’a göre Ethereum geliştiricilerinin temel olarak kaçırdığı şey de bu. Cardano kurucusu, yaptığı açıklamasında Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto’nun, bu modelin eksiklerini gördüğünden hesap tabanlı modeli kullanmadığını söyledi.

ADA’nın arkasındaki şirket olan Input Output, iki taraftaki modelin de en iyi özelliklerini almak için uygun seçeneğin EUTXO olduğunu belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Dünyanın en büyük Kripto para olma özelliğini taşıyan Etherium ve adedi 50000 tl diğer taraftan değeri 17 TL olan ada ethereum u eleştiriyor komik bir durum


Başa dön tuşu