Kripto HaberleriCardanoCardano (ADA) Kurucusu, Merakla Beklenen Yeni Proje Hakkında Son Güncellemeyi Paylaştı!

Cardano (ADA) Kurucusu, Merakla Beklenen Yeni Proje Hakkında Son Güncellemeyi Paylaştı!

Takip et

Cardano altcoini kurucusu Charles Hoskinson, geçen yıl Etiyopya’da başlattığı girişimle ilgili bir güncelleme paylaştı.

2021 yılında Cardano geliştirici şirketi IOG, ulusal bir başarı kayıt sistemi oluşturmak için Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile bir ortaklık imzalamıştı.

Charles Hoskinson’un Açıklamasına Göre Cardano (ADA) Tabanlı Kimlik Kartları Etiyopya’da Kullanılmaya Başlandı

Cardano kurucusu tarafından paylaşılan makaleye göre, Etiyopya’daki federal eğitim yetkilileri, ülke çapındaki Blockchain tabanlı programın bir parçası olarak öğrenciler ve öğretmenler için dijital kimlik (ID) uygulamaya başladı.

Bakanlığın ICT ve dijital eğitim direktörü Zelalem Assefa’ya göre veri girişinin önümüzdeki ay başlaması planlanıyor. Programa katılmak üzere yaklaşık yirmi devlet okulu seçildi.

Geçen yıl Etiyopya Eğitim Bakanı, 3.680 okulda okuyan beş milyon öğrenci ve 750.000 öğretmene dijital kimlik kartı sağlamak için IOG ile ortaklığı onaylamıştı.

İlgili Haber
Binance'den Cardano (ADA) Duyurusu!

IOG daha sonra söz konusu kod üzerinde çalıştığını kabul etti ve bu yılı proje için öngörülen lansman tarihi olarak belirledi.

İlk ve ortaokul seviyelerinde ve daha sonra yükseköğretim kurumlarında başlatılacak olan kimlikler, notları doğrulamak ve akademik performansı uzaktan izlemek için kullanılacak bir kayıt sistemine bağlı olacak.

Yetkililer bu yılın sonuna kadar yarım milyon kimlik verilmesini umuyor. Bu girişim, bu yıl 10 milyon vatandaşa dijital kimlik sağlamayı amaçlayan ulusal bir dijital kimlik programını da içeriyor. Şu ana kadar 100.000’den az kimlik sisteme kaydedildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları