Cardano

Cardano (ADA) Yatırımcılarının Gözden Kaçırdığı Önemli Detay Açıklandı: Bu Veride Yüzde 32 Artış Var!

CryptoCompare tarafından aktarılan bilgilere göre Şubat ayında uzun vadeli Cardano (ADA) yatırımcılarının sayısında artış gözlemlendi.

Kripto para sektörü oldukça belirsiz bir Şubat ayı geçirse de sektörden bazı kripto paraların kesinlikle bu dönemde iyi haberler aldığı görülüyor.

CryptoCompare tarafından yayınlanan en güncel rapora bakıldığında ise bu kripto paralardan birisinin de Cardano (ADA) olduğunu söylemek mümkün.

Cardano’da Uzun Vade Planları Gündemde

Geçtiğimiz ay içerisinde uzun vadeli Cardano (ADA) yatırımcılarının sayısının %32 gibi önemli bir yükseliş elde etmesi, projeye olan güvenin ne kadar arttığını da gözler önüne seriyor.

Ocak 2022’de %10 artan uzun vadeli yatırımcı sayısı, Aralık ayında ise %5,78 seviyesinde artış sergilemişti. Şubat ayında bir anda %32’lik artış ise kesinlikle içeride bir şeyler yaşandığını gösteriyor.

Söz konusu kripto para raporuna göre Cardano ağındaki aylık işlem sayısı ise %28 düşüş yaşadı ve geçen ay 2,73 milyon adete gerilendi.

Bunun sebebi ise SundaeSwap isimli merkeziyetsiz kripto para borsasının piyasaya girişinin büyük bir hayal kırıklığı yaşatması olabilir.

Ağdaki aktif cüzdan adresi sayısı da bir anda %20 düşüş yaşadı ve 129.000 seviyesine gerileme oldu.

Bu da aslında gelip geçici yatırımcıların ve kısa vade odaklı olanların azaldığını ancak uzun vadeli yatırımcıların arttığını gösteriyor. Böyle durumlar kısa vadeli fiyat düşüşü yaşatsa da uzun vadede projenin geleceği yerlerin daha iyi olmasını sağlayabilir.

Cardano’nun DeFi dünyası ise gelişmeye devam ediyor ve kısa süre önce Minswap isimli merkeziyetsiz kripto para borsası piyasaya sürüldü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu