Kripto HaberleriCardanoCardano Borsası AdaSwap'a Sürpriz Bir Hollywood Yıldızından Yatırım Geldi!

Cardano Borsası AdaSwap’a Sürpriz Bir Hollywood Yıldızından Yatırım Geldi!

Takip et

Cardano üzerindeki ilk merkeziyetsiz borsa (DEX) olan AdaSwap, son finansman turunda Hollywood dünyasından bir isimden de yatırım aldı.

Finansman turunda iAngels, Shima Capital, Pluto Digital, GBV, Stardust, Efficient Frontier, Finova, Banter Capital ve Coti gibi çok sayıda yatırım şirketi ve melek yatırımcı yer aldı.

Yatırımcılar Arasında Hollywood Yıldızı Gal Gadot da Vardı

Bu yatırımcılara ek olarak oyuncu ve yapımcı Gal Gadot ile eşi Jaron Varsano da yatırımcıların arasında yer aldı.

AdaSwap borsası bir yılı aşkın bir süredir geliştirme aşamasında bulunuyor. 2021 yılının ilk çeyreğinden bu yana platform çok sayıda finansman turu ve stablecoin ortaklığı gibi adımlar atmıştı.

Platformun yol haritasındaki yeni hedefinin borsalara ASW token göndermek, staking protokolünü hayata geçirmek ve ADANFT borsasını başlatmak olduğu bildirildi.

Finansman turunun duyurusuyla birlikte Gal Gadot ve Jaron Varsano konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu bizim için kripto para dünyasında heyecan verici bir yatırım fırsatıydı.”

Cardano kurucusu Charles Hoskinson da ünlü ismin yatırımını memnuniyetle karşıladı.

AdaSwap buna ek olarak AdaSwap DEX, için bir AMM (Otomatik Piyasa Yapıcı) arayüzü de hazırlamayı amaçlıyor. Ayrıca proje ekibi 2023 yılı Mart ayından önce Cardano ile Ethereum, BSC ve Casper tokenleri arasında köprüler inşa etmeyi hedefliyor.

Son finansman turunda toplanan 2.6 milyon doların, ilk olarak NFT pazarından başlayacak şekilde platformun yol haritasında bulunan hedefleri gerçekleştirmek için kullanılacağı açıklandı.

AdaSwap, ünlü sanatçıların koleksiyonlarının Cardano üzerinde satılacağı bu pazaryerinin türünün tek örneği olacağını iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları