Cardano

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Nesli Tükenmiş Mamutların Yeniden Hayata Döndürülmesi İçin Yatırım Yaptı

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, dünyada artık bulunmayan mamutları hayata döndürmeyi amaçlayan şirkete yatırım yaptı.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, mamutların yeniden dünyada yaşamasını amaçlayan biyoteknoloji şirketi Colossal’ı destekleme kararı aldı.

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’un Yatırım Yaptığı Şirket 2027 Yılına Kadar Mamutları Hayata Döndürmeyi Planlıyor

Nesli tükenen hayvanları yeniden hayata döndürmeyi amaçlayan şirket, devrim yaratan CRISPR gen düzenleme teknolojisi sayesinde mamutların 2027 yılına kadar yeniden dünyaya gelmesini amaçlıyor.

Harvard Tıp Fakültesi profesörü George Church, teknoloji girişimcisi Ben Lamm ile birlikte 2021 yılının Eylül ayında Colossal şirketini kurmuş ve finansman turunda 15 milyon dolar toplamayı başarmışlardı.

Colossal şirketi kurucuları George Church ve Ben Lamm.

Hoskinson, şirketin kısa bir süre önce duyurulan 60 milyon dolarlık Seri A finansman turundaki yatırımcılar arasında yer aldı. Söz konusu finansman turuna Legendary Entertainment şirketi CEO’su Thomas Tull öncülük etmişti.

Nesli tükenen türlerin fosillerden elde edilen DNA örnekleri ile günümüzde yaşayan benzer canlıların DNA’sını birleştirerek bu türlerin yeniden hayata döndürülmesi konusunda yıllardır araştırma yapılıyor.

George Church, mamutları hayata döndürmek için 10 yılı aşkın bir süredir çalışmalar gerçekleştiriyor. Church, mevcut durumda fil genomu tabanlı bir mamut embriyosu üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Peki Cardano’nun, soyu tükenen canlıların yeniden hayata döndürülmesiyle ne alakası var? Hoskinson, Blockchain teknolojisinin kitlesel fonlama ve fikri mülkiyet yönetimi konularında kullanılabileceğini düşünüyor.

Bununla birlikte Colossal şirketinin kurucuları, birçok kez amaçlarının dünyada yaşanan biyo çeşitlilik çöküşünü yeniden eski günlerine döndürmek olduğunu söylemişti. Buna ek olarak şirket, iklim değişikliği nedeniyle buzulların erimesi konusuna da el atmayı planlıyor.

Bununla birlikte eleştirmenler, nesli tükenen hayvanları dünyaya geri döndürmenin birçok etik probleme yol açacağına inanıyor. Bazıları ise bunun yerine halihazırda nesli tükenmekte olan hayvanlara yoğunlaşılmasını istiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu