Kripto HaberleriCardanoCardano Kurucusu Kripto Para Düzenlemeleri Hakkında Konuştu!

Cardano Kurucusu Kripto Para Düzenlemeleri Hakkında Konuştu!

Takip et

Piyasadaki en büyük 8. kripto para birimi olan Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, ABD Kongresi’nde düzenlenen dünkü oturuma katıldı.

Kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusunda konuşan Hoskinson, şeffaflığın kripto para sektörü için önemli olduğuna dikkat çekti ve bunun neden önemli olduğunu anlattı.

Bu bağlamda Cardano kurucusu, Kongre’nin kripto para birimleri için kurallar koyması gerektiğini ancak düzenlemeler konusundaki uygulamayı ve uyumu yazılım geliştiricilere bırakılması gerektiğini düşünüyor.

“Dijital Varlık Düzenlemesinin Geleceği” isimli oturumda Georgia temsilcisi Austin Scott, Charles Hoskinson’a halihazırda bulunan yaklaşık 20.000 kripto para birimini kimin düzenlemesi gerektiğini konusunda düşüncelerini sordu.

Bu soruya bankaların düzenlenmesini ve çalışmasını örnek göstererek ” Burada KYC-AML düzenlemelerini yapan ve denetleyen SEC veya CFTC değil, bankalardır.” dedi.

Austin Scott’un “ne SEC ne de CFTC’nin piyasadaki binlerce kripto para birimini denetleyecek insan gücüne sahip olmadığı” sözlerine ABD İç Gelir Servisi (IRS) ile bir karşılaştırma yaparak cevap veren Hoskinson şunları söyledi:

“Sektörümüzün güçlerinden biri, düzenlemenin algoritmik hale gelebilmesidir. Böylece ‘hangi kişi oturup bu büyük yığına bakacak?’ diye düşünmenize gerek yok.

IRS’yi ve vergi beyannamelerini düşünün. IRS’nin kapasitesini dört katına çıkardık ancak yine de her bir Amerikalıyı denetleyemedik zira bu mümkün de değil.

Bu bağlamda insan gücünün kripto para düzenlemesi için bir endişe olmaması gerekir.”

Sonuç olarak Hoskinson, kripto para birimlerinin verileri depolayıp iletebildiğinden düzenleyici kurumların yapacağı işlevin çoğunu otomatik olarak gerçekleştirebilecek kapasitede olduğunu ve öz-belgelendirme (kendi kendini belgelendirme) sistemi oluşturulabileceğini savunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları