BorsaCardano

Cardano’da Sıcak Gelişme! ADAX Kripto Para Borsası Hayata Geçti

Cardano için ilk emir defterli merkezsiz kripto para borsası (DEX) olan ADAX, yatırımcıların hizmetine girdi.

Merkezsiz borsa (DEX) platformu ADAX v1, Cardano üzerinde hayata geçti. Platform, ağın 2021 yılının Eylül ayı sonunda hayata geçen akıllı sözleşmeler teknolojisinin önemli bir kısmını oluşturacak.

ADAX, Cardano Ağı Üzerinde Emir Defterli Bir Merkezsiz Borsayı Hayata Geçirdi

Uzmanlar, ADAX’ın Cardano ekosisteminin uzun vadeli gelişimi için kritik öneme sahip bir çekirdek rolü üstleneceğini düşünüyor. Buna ek olarak platform, diğer merkezsiz borsalara göre birtakım avantajlara da sahip.

Proje yöneticilerine göre ADAX, Cardano için özel tasarlanmış emir defterli bir merkezsiz borsa olma özelliği taşıyor. Geliştiriciler, platformun Plutus kullanılarak oluşturulmuş akıllı sözleşmeler sayesinde kullanıcıların hızlı ve sorunsuz işlemler gerçekleştirebileceğini belirtti. Platform, halihazırda ADA tarafından kullanılan Nami kripto para cüzdanını destekleyecek. Buna ek olarak kripto para borsasının CCVault ve GeroWallet gibi alternatif cüzdanlar da eklemesi bekleniyor.

ADA’nın DeFi Ekosistemi Büyüyor

Cardano ağında bulunan toplam kilitli değer (TVL) miktarı 70 milyon dolar seviyesine ulaştı. Buna ek olarak kripto para ağı, kısa bir süre önce, ADAX’a rakip olan SundaeSwap’ı hayata geçirmişti. Cardano, yıllardır aktif olan bazı diğer ağlardan halihazırda önde olmasıyla dikkat çekiyor.

Bununla birlikte merkezsiz uygulamalar konusunda liderliği hiç kuşkusuz Ethereum önde götürüyor. ETH ağında toplamda 109 milyar dolardan fazla TVL değeri bulunuyor. Geliştiricilerin ifadesine göre ADAX, UniSwap ve PancakeSwap’ın hakimiyetinde olan akıllı sözleşmeler alanında Cardano üzerinde bir alternatif yaratmak istiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu