Cardano

Cardano’dan Önemli Değişim: Blok Boyutu, Yüzde 12,5 Arttı!

Cardano'da önemli teknik değişim!

Son dönemde adı düşüş ve ABD’deki regülasyonlar ile anılan Cardano (ADA), yine de altyapıda geliştirmelere son hız devam ediyor.

Akıllı kontrat desteğine kısa süre önce kavuşan ancak ekibin durmadan çalışma vaadinde bulunduğu Cardano, ağda önemli değişimleri hayata geçirmeye son hız devam ediyor.

Cardano Ekibinden Yeni Adım

Cardano ekibi tarafından yayınlanan son gönderide, blok boyutunun %12,5 gibi önemli bir artış yaşadığı vurgulandı. Bu da aslında ağdaki artan trafik için bir önlem olarak lanse edilmekte.

8KB boyutundaki artış, toplam blok boyutunu 72KB’a taşımış olacak ve tek bir blok içerisine çok daha fazla işlem sığması mümkün olacak. Bu da saniyede işlenebilen toplam işlem sayısını önemli ölçüde arttırıp verimlilik konusunda harikalar yaşatacak. Tabii ki kullanıcılara da daha fazla kapasite ve daha düşük işlem ücreti sunulacak.

Cardano bundan bir yıl önce günde 10.000 işlem kapasitesine sahipti. Bundan bir yıl sonra ise günlük işlem sayısı 200.000’e ulaştı. Bunun yeni güncelleme ile ise ciddi bir şekilde artmaya devam etmesi bekleniyor. %12,5 oranındaki blok artışı çok büyük gözükmeyebilir ancak kullanım artışı ile bunun etkisinin katlanacağı söylenebilir.

Buna ek olarak Charles Hoskinson önümüzdeki günlerde özel anahtarlar konusunda ağda değişim yapacağını belirtti ve Cardano yatırımcılarına değişimlere hazır olma çağrısında bulundu. ADA ekibi şu an heyecanı arttırmaya devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu