Cardano

Cardano’nun (ADA) Heyecanla Beklenen Güncellemesi Hydra Ne?

Hydra hakkında yeni bilgiler geldi!

Cardano (ADA) ağında Alonzo sonrasındaki en büyük ve önemli güncellemelerden birisi olarak gösterilen Hydra, sonunda birkaç yeni bilgi ile yatırımcıların heyecanını arttırdı.

Cardano ağının dışında Ethereum gibi büyük ağların da en büyük sorunu olan ölçeklenebilirliğe yani ağın kapasitesinin çok fazla işleme yetmemesine veya yüksek işlem ücretlerine yol açılmasına engel olması planlanan Hydra, ADA için de önemli bir gelişme.

Cardano’nun Güncellemesi Neyi İçeriyor?

DeFi sektörünün büyümesi göz önüne alındığında aslında Cardano gibi birçok L1 ağının kendi ölçeklenebilirlik çözümüne ihtiyaç duyduğu görülüyor ve DeFi ne kadar büyürse ağların ihtiyacı da o kadar artacak.

Peki daha büyük bir DeFi ekosistemine sahip olmadan Cardano için planlanan bu güncelleme tam olarak neler içeriyor?

IOHK tarafından geliştirilen Hydra, aslında ilk olarak DDOS saldırılarına karşı koruma sağlayacak. Solana ağı geçtiğimiz günlerde saatlerce bu saldırı yüzünden devre dışı kalmış ve ağın itibarı sarsılmıştı. İkinci olarak bu güncellemenin depolama sorunlarına çözüm getireceği ve tarih girdilerin çok daha fazla kapasite ile kullanılmasına yol açacağı belirtilmekte.

Cardano ekibi bu güncelleme hakkında çok fazla bilgi vermese de bunun isomorfik durum kanalları isimli bir konsepti ortaya çıkartacağını ve konseptin kesinlikle yeni olduğunu vurguladı. Bu kanalların aslında L2 gibi alternatif çözümlere benzediği ancak çok daha güvenli olacağı vurgulanıyor. “Heads” ismi verilen her bir kanal, NFT’ler veya DeFi protokolleri için kullanılabilecek. Bunun aslında Polkadot’un parachain teknolojisine benzediği görülmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet

Cordano (ada)sana artık güvenmiyorum,1 aydır insanları oyalıyor,yok güncelleme ,yok ortaklık ,hani Eylül 25 de 4 dolardın ,yerseniz..

Anonim

Cardsno yil sonu 50 dolar olacak ..! Ne var yok satin yatirin süper ötesi bi coin


Başa dön tuşu