bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriCardanoCardano'nun Işığı Sönüyor: ADA, ETH'ye Rakip Olabilecek mi?

Cardano’nun Işığı Sönüyor: ADA, ETH’ye Rakip Olabilecek mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından geliştirilen kripto para birimi Cardano (ADA), ne yazık ki ivmesini kaybediyor. Akıllı kontratlara kavuşmasını sağlayacak olan Alonzo hard forku öncesinde ciddi bir heyecan yaşatan Cardano, bu güncellemenin tamamlanmasına rağmen yerinde saymaya devam ediyor ve durum hiç de ADA lehine işlemiyor.

ADA, Hayal Kırıklığı Yaşattı

Aslında akıllı kontrat desteğine kavuşmasına rağmen ekosistemi çok yavaş ilerleyen Cardano, şu an Ethereum’a rakip olabilecek konumda değil ve bunun mümkün olup olmayacağı da bilinmiyor.

DeFi ekosisteminin kralı olan Ethereum’a karşı ortaya çıkan en güçlü rakip ise tabii ki Solana (SOL) oldu. Akıllı kontrat desteği ve düşük işlem ücretleri ile milyonları çeken SOL, bu sayede top 10 içerisine de kısa sürede girdi. Cardano ise akıllı kontratlara kavuşmasına rağmen Haskell programlama dilinin zorluğu nedeniyle bir ikilemde kaldı. Ağın temeli olan geliştiriciler burada zorlandığı için de çok fazla yeni uygulama geliştirildiğini görmek pek mümkün olmuyor. Aslında bu durum ADA fiyatının yavaş ancak kararlı bir şekilde düşmesine neden olmakta.

ADA bir zamanlar en büyük 3. kripto para birimi iken an itibarıyla 5. sıraya kadar geriledi ve 2,0 dolardan işlem görüyor. Son dönemde birçok altcoinin ciddi artış elde etmesine rağmen ADA’nın rekor 3 dolardan düşmesinin sebebi de ağdaki akıllı kontratların verimli kullanılmadığının görülmesi oldu. ADA için gelecek pek parlak durmuyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

4 YORUMLAR

guest

4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Turan

Zaten kimse ummuyorken çıkış yapması normal değil mi? Hep böyle olmuyor mu? Bence bu çıkış ivmesini hızlandıracak bir gerilme. 3-4 Ay içinde 10 doların üzerine çıkacağını, buradan da 3 kat daha büyüyeceğini düşünüyorum. Önümüzde ki sene de solona’nın bugünkü fiyatında bir ada göreceğiz bence. Ytd…

Cardano Community

Sen ada nın ne olduğunu biliyor musun da böyle spek haberler yapıyorsun. Bitcoin i geçecek bir coin varsa o da Cardano #Ada dır.

Mustafa

2 aydır yerinde sayıyor nezaman geçecek

Anonim

Ada yatırımcısıyım 4 aydır bekliyorum aynı yerde sayıyor aldıma pişman oldum zarardan başka biseye yaramıyor ada yazık

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları