BorsaHaberlerKripto Para

Cebelitarık Dünyanın İlk “Kripto/Hisse Senedi Borsasına” Ev Sahipliği Yapabilir

Söz konusu girişim gerçekleşecek olursa borsa, önemli bir örnek teşkil edecek.

İngiliz iş adamı Richard O’Dell Paulden, yatırımcıların geleneksel hisse senetleri ve diğer yatırım ürünlerini kripto para birimleriyle takas etmelerine izin vermek için bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Cebelitarık’taki ilk küresel kripto para borsasını hayata geçirme planları yapan Paulden, söz konusu girişimi Cebelitarık merkezli şirketi Valereum aracılığıyla gerçekleştirecek.

Paulden, Cebelitarık Borsası’nın (GSX) %80 hissesini satın almayı başarabilirse bu anlamda emsal teşkil edebilecek. Söz konusu anlaşma şu anda düzenleyiciler tarafından değerlendiriliyor.

Konuyla ilgili konuşan Paulden,

Valereum’un planı kripto para birimini daha cazip bir varlık haline getiriyor, çünkü kripto para birimi tasarruflarınızın bir kısmını itibari güvenliğe koyabilirsiniz, buna karşı borç alabilir ve bir ev satın alabilirsiniz.

dedi. Valereum İcra Direktörü Patrick Lyle Young, şirketin GSX’teki çoğunluk hissesine sahip olması durumunda, hala geleneksel bir borsa gibi çalışacağını ancak yatırımcıların kripto para birimlerinde işlem yapabileceğini belirtti.

Plana göre yatırımcılar kripto para birimlerini borsaya ait bir güven şirketinde tutulan hisse senetleriyle takas edebilecek. Öte yandan şirket, ayrıca olası borsaya yatırım için 50 milyon sterlin (67,6 milyon dolar) toplamak için bir finansman turu hazırlıyor.

Bununla birlikte Valereum, borsadaki işlemler için onaylanacak varlıklar arasında Bitcoin, Dogecoin, Cardano, Ethereum ve Tether‘in bulunduğunu açıkladı. Düzenleyici onayının ardından söz konusu listenin daha da uzaması öngörülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu