Kripto HaberleriHaberlerCelsius Yüklü Miktarda Bir Ödeme Daha Yaptı: Kripto Para Şirketi Kurtulabilecek Mi?

Celsius Yüklü Miktarda Bir Ödeme Daha Yaptı: Kripto Para Şirketi Kurtulabilecek Mi?

Takip et

Celsius Network dün merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında kilitli kalan teminat mevduatlarının büyük bir kısmını geri aldı.

Zor Durumdaki Kripto Para Şirketi Celsius’un Aave’ye Olan Borcu 8.4 Milyon Dolara Düştü

Celsius, daha önce fonlarını yatırdığı bir borç verme protokolü olan Aave’den 400.000 stETH (417 milyon dolar) çekti. Varlıklar şu anda Aave ile işlem yapmak için kullanılan aynı cüzdan adresinde bulunuyor.

Bu durum, söz konusu şirket tarafından kullanıldığına inanılan kripto para cüzdanındaki verilerin on-chain olarak incelenmesi sonucunda belirlendi. Bu kripto cüzdanı Ethereum blok tarayıcısı olan Etherscan tarafından “Celsius Network: Wallet 11” olarak kaydedilmiş. Şirketin takip edilen yaklaşık 24 kripto para adresi bulunuyor.

İlgili Haber
Celsius, Borçlu Olduğu İki DeFi Platformuna Bir Ödeme Daha Yaptı!

Kripto piyasalarındaki keskin düşüşün neden olduğu mali bir çöküşle karşı karşıya kalan Celsius, potansiyel bir iflas başvurusuna hazırlandığına dair haberler gölgesinde DeFi pozisyonlarını azaltıyor.

Celsius, Aave’den stETH almasının yanı sıra, üç işlemde Aave’ye USDC cinsinden 63.5 milyon dolarlık bir kredi geri ödemesi yaptı. Böylece Celsius’un Aave’ye olan borcu yaklaşık 8.4 milyon dolara düştü.

Son hamle, firmanın Pazartesi günü Aave’den 6.083 Bitcoin çekmesinin ardından geldi. Ayrıca, şirket geçen hafta MakerDAO’dan 440 milyon dolar değerinde wrapped Bitcoin çekmişti.

On-chain verilerine göre, şu anda Celsius’un en büyük DeFi pozisyonu Compound’daki 10.000 Bitcoin’lik (200 milyon dolar) teminat depozitosundan oluşuyor.

Kripto piyasasındaki ani düşüş, kaldıraçlı pozisyonlardaki şirketleri zor durumda bırakmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları