HaberlerKripto Para

CFTC Eski Başkanı: “Amerika Dijital Dolara Sıcak Bakmalı!”

Giancarlo'ya göre dijital doların önündeki en büyük engel regülasyonlar.

CFTC’nin eski Başkanı Christopher Giancarlo, kripto değerleri ele aldığı bir röportajda Amerikan dolarından da bahsetti ve dijital dolar hamlesinde çok geç kalındığına inandığını dile getirdi. Bundan yaklaşık bir ay önce dijital dolar konusunda harekete geçen Giancarlo, Amerika’yı -özellikle Çin’le rekabet etmede- dijital dolar konusunda harekete geçmeye davet etti.

Daha önceki açıklamalarında dijital dolar konusunda “Analog bir para birimi 21. yüzyıla yakışmıyor. Dijital bir dolar, doların gelecekte yaşayabileceği potansiyel değişikliklerden etkilenmesini engelleyecek, aynı zamanda şahısların ve şirketlerin zamandan ve enerjiden bağımsız şekilde dolar cinsinden ödeme yapmalarına da imkan verecektir.” şeklinde konuşmuştu.

Söz konusu hamle gerçekleşirse geleneksel banka ve kredi kartları gibi aracıların ortadan kalkacağını düşünen Giancarlo, dijital doların, aslında Bitcoin’e ve dijital altına yakın bir işlevi olduğunu düşünüyor. Ayrıca piyasaları canlı tutan en önemli etkenin “rekabet” olduğunu düşündüğünü belirten eski başkan, dijital doların önündeki en büyük engelin regülasyonlar noktasındaki boşluk olduğunu, eğer bu konuda düzenleyici bir adım atılırsa dijital dolar konusunda da büyük gelişmeler yaşanabileceğini altını çizdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu