Kripto HaberleriBitcoinChainalysis: "Terra Günah Keçisi Oldu! Bitcoin Zaten Düşecekti!"

Chainalysis: “Terra Günah Keçisi Oldu! Bitcoin Zaten Düşecekti!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Blockchain analitik platformu Chainalysis dün yayınladığı raporunda TerraUSD (UST) çöküşünü analiz etti.

UST çöküşünün son kripto piyasası düşüşünde belirleyici yani ana faktör olmadığını söyleyen Chainalysis, UST çöküşünün Bitcoin’deki düşüş eğilimini hızlandırdığını ifade etti.

Bitcoin (BTC) ve kripto paralardaki yaşanan son düşüşün UST’den ziyade BTC’nin teknoloji hisseleriyle korelasyonuyla ilgili olduğunu söyledi.

Raporda BTC’nin Nasdaq ve S&P 500 ile fiyat korelasyonunu sürdürmesi sonucu bunlarla uyumlu bir şekilde düştüğü belirtildi.

Raporda bununla ilgili şu ifadeler yer aldı:

“Kripto para piyasasında son zamanlardaki yaşanan düşüşler UST’nin çöküşünden ziyade teknoloji piyasasındaki düşüşle daha yakından bağlantılı görünüyor.

UST çöküşü, Bitcoin’in düşüş eğilimini daha da kötüleştirdi, ancak bu etki kısa ömürlü oldu.

Çünkü BTC’nin hızlandırılmış çöküşünün sona ermesiyle UST çöküşünün sona ermesi çakıştı. Bunu takiben Bitcoin’in fiyat hareketi “kripto dışı teknoloji varlıkları ile aynı şekilde düştü.”

Chainalysis, borsalardan alınan verilere göre UST’nin çökmesinin bir sonucu olarak stablecoinlerin 9 Mayıs- 12 Mayıs arasında ticaret hacminde artış olduğunu belirtti.

“Büyük kurumsal oyunculardan perakende yatırımcılara kadar her türlü yatırımcı UST çöküşü sırasında stablecoinlerini sattı.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları