Kripto HaberleriCardanoCharles Hoskinson, Cardano Ekosisteminin Zenginleşmesi İçin Bu Tarihe İşaret Etti!

Charles Hoskinson, Cardano Ekosisteminin Zenginleşmesi İçin Bu Tarihe İşaret Etti!

Takip et

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde Cardano ekosisteminin büyümesine dair yorumunu paylaştı ve ADA platformu üzerindeki birçok merkeziyetsiz uygulamanın Vasil hard fork’unun ardından piyasaya çıkacağını belirtti.

Cardano Ekosistemi DeFi Platformları Arasında Alt Sıralarda Yer Alıyor

DeFi Llama verilerine göre, Cardano mevcut durumda dünyanın en büyük merkeziyetsiz finans (DeFi) platformları arasında oldukça gerilerde, 28. sırada bulunuyor. ADA üzerinde bulunan toplam kilitli değer (TVL) geçtiğimiz aydan bu yana iki katına çıksa da altcoin ekosistemi halen Terra, BSC, Avalanche ve Solana gibi diğer büyük “Ethereum katillerini” yakalamaktan son derece uzakta duruyor.

Şu an için Cardano üzerinde çalışan uygulama sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. ADA mainnet’inde başlatılan ilk merkeziyetsiz borsa Aralık ayında MuesliSwap olmuştu. Bunun ardından belki de en fazla beklenen ADA projesi olan SundaeSwap, kullanıcıların çok sayıda teknik sorun yaşamasıyla birlikte tartışmalı bir çıkış yapmıştı. Güncel durumda lider ADA merkeziyetsiz borsasında 114.35 milyon dolarlık varlık kilitli tutuluyor. Bununla birlikte bu hafta başında piyasaya çıkan Minswap ise 63.72 milyon dolar seviyesine ulaştı.

Charles Hoskinson’ın İşaret Ettiği Güncelleme Haziran Ayında Gelecek

ADA’nın konsensüs katmanlarından biri olan “pipeline” üzerinde mainnet’e geçiş yapmayı bekleyen çok sayıda uygulama olduğu biliniyor.

Söz konusu Vasil güncellemesii, ADA ekosisteminin önemli üyelerinden biri olan Bulgar matematikçi Vasil Dabov’un ardından isimlendirildi.

Vasil güncellemesinin önümüzdeki Haziran ayında hayata geçmesi bekleniyor.

Cardano’nun sahip olduğu “Pipelining”, blokları dağıtırken uygulanan işlemlerin hızlandırılmasını sağlayan, böylece aralarındaki “ölü zamanın” düşmesine yardımcı olan bir ölçeklendirme çözümü olarak biliniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları