Cardano

Charles Hoskinson, Sessizliğini Koruyan Cardano (ADA) Hakkında Konuştu

Hoskinson, Cardano ağı üzerinde şimdiye kadar 591 varlık üretildiğini belirtti.

Input Output HK CEO’su Charles Hoskinson, son günlerde sessizliğini koruyan Cardano (ADA) hakkında açıklamalarda bulundu. Cardano, Mary hard fork haberi ile 1,5 dolara kadar yükselse de hard fork gerçekleştikten sonra hatrı sayılır bir düşüş yaşadı.

ADA fiyatının 1 dolar bandına kadar gerilemesi, yatırımcılarda panik yaratsa da Hoskinson bunları giderecek bir açıklamada bulundu.

İlgili Haber
Cardano (ADA) İçin Macera Bitti mi? Mary Çatallanması Sonrası Düşüş Başladı

Cardano Ağında Yeni Dönem Başladı

Charles Hoskinson, Cardano ağında söz konusu Mary hard forkundan bu yana 591 varlığın üretildiğini belirtti. Bu varlıklar direkt olarak Ethereum ağındaki ERC-20 tokenleri olarak düşünülebilir. Ünlü CEO, bunun önümüzdeki aylarda yaşayacağı büyümeyi görmenin ise eğlenceli olacağının altını çizerek ileriye dönük yatırımcılara sinyal vermiş oldu.

ADA aslında uzun bir süreden beri akıllı kontrat desteğinin olmaması nedeniyle eleştirilerin hedefinde kalıyordu. Ethereum geliştiricileri ve taraftarları tarafından yapılan eleştirilerde Cardano ağında aktif bir akıllı kontrat altyapısının bulunmadığı defalarca dile getirildi.

Buna rağmen Ethereum kurucu ortaklarından Hoskinson’ın Cardano ağına akıllı kontrat desteği getirmesi, durumu değiştirdi.

Şu an için Ethereum hala DeFi denilince liderliği elinde bulunduran ekosistem olsa da Cardano ve diğer rakipler hızla bu farkı kapatıyor. Özellikle NFT’lerin Cardano ağına da gelmesi, Ethereum ağının son dönemde en çok sükse yapan alanına rakip çıktığını göstermekte.

Hoskinson da bu büyümenin devam edeceğini belirterek aslında 2021 yılında ADA hakkında daha çok haber görüleceğinin sinyalini vermiş oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu