BlockchainHaberler

Çin 5G İle Blockchain’i Buluşturmak İçin Harekete Geçti

Blockchain 5G teknolojisi için önemli bir fırsat olarak görülüyor.

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği ve Avrupa Birliği tarafından bu sene tamamlanması ve kullanılmaya başlanması öngörülen 5G teknolojisi dördüncü nesil teknolojinin tam 10 katı veri iletim hızına sahip. İletişim için devrim niteliğinde olan bu 5. nesil mobil telekomünikasyon hizmetinin insan ve çevre sağlığına ciddi zarar verdiğine dair eylemler sürerken Çin 5G’ye Blockchain teknolojisini entegre etme niyetinde.

Bilindiği gibi başta İngiltere ve Hollanda olmak üzere dünyanın farklı noktalarındaki birçok aktivist 5G karşıtı eylemlerde bulundu ve bulunmaya da devam ediyor ancak coronavirüs pandemisinin etkilerini büyük oranda atlatan Çin, Blockchain teknolojisinin 5G telekomünikasyon ağını bir üst noktaya taşıyabilecek önemli özelliklere sahip olduğunu düşünüyor.

Yetkililerce yapılan açıklamaya göre bu senenin sonuna kadar Çin’in 5G hizmetinden yararlananların sayısı neredeyse 170 milyona ulaşacak.

China Telecom Blockchain ve Dijital Ekonomi Ortak Laboratuvarı başkanı Jian Wei, 5G teknolojisini sorunsuz hale getirebilmek için Blockchain’in son derece önemli olduğunu dile getirmekle beraber akıllı sözleşmelerin yasallığı ve güvenliğinin Blockchain’i 5G’ye entengre etme yolundaki iki önemli sorun olduğunu ifade etti. Wei’ye göre akıllı sözleşmelerin bu iki zaafının yanı sıra onarılamaz ve yükseltilemez oluşu da hata düzeltmeleri ve güncellemeler açısından standartlaştırılmış çözümlere duyulan ihtiyacı ortaya koyuyor. Wei yine de bu tür sorunların Blockchain’in 5G kaynak paylaşımı ve kullanım takibine yardımcı olmasını engelleyemeyeceğini sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu